ЗВІТ старости Лоп’янського старостинського округу Кос Орисі Володимирівни про роботу за 2021 рік

Звіт старости Лопянського старостинського округу

Керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про старосту та іншими нормативно-правовими актами я, Кос Орися Володимирівна, староста села Лоп’янка Долинської  міської ради, звітую про свою роботу за  2021 рік.

У своїй роботі я керувалась законодавчими актами України, виконувала доручення Долинської міської ради та її виконавчого комітету, міського голови, здійснювала надання інформації та інші обов’язки, визначені законодавством України в межах своїх повноважень.

Згідно наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 14 квітня 2017 року №57, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.05.2017

року за № 374/30442 «Про Порядок обліку особистих селянських господарств сільськими, селищними та міськими радами», за підрахунками обліку особистих селянських господарств станом на 01.01.2022 року по Лоп’янському старостинському округу загальна кількість населення становить – 1915 чоловік (жінки -925, чоловіки – 990), будинків всього – 676, з них  603 – заселені.

Віковий склад населення:

 • пенсіонерів – 417 чоловік;
 • дітей дошкільного віку – 120;
 • дітей шкільного віку – 262 чоловік;
 • молоді (віком до 35 років) – 390 чоловік;
 • працездатного населення –726 чоловік;
 • багатодітних сімей – мами -42 ;
 • дітей -142;
 • дітей з інвалідністю – 12;
 • сироти – 1, одиноких матерів – мами – 10, дітей – 16;
 • учасники бойових дій АТО – 3.

У домогосподарствах села Лоп’янка  утримають : корів – 55, свиней – 263, кози – 5,  коні – 2.

За звітний період померло – 25 чоловік, народилося – 16.

Хочу нагадати, що загальна площа земель Лоп’янського  старостинського округу складає 16526 га.

Основний вид діяльності села  Лоп’янка  – це виробництво сільськогосподарської продукції. Всі сільськогосподарські землі майже оброблені та засіяні.

Працівниками старостинського округу проведена робота щодо роздачі громадянам нарахування земельного податку з фізичних осіб за 2021 рік.

На території Лоп’янського  старостинського округу є такі комунальні заклади, які утримуються за рахунок Долинської об’єднаної громади:

 • Лоп’янський ДНЗ «Лісова казка», який відвідують 38 діток;
 • сільська бібліотека;
 • Лоп’янський НД «Просвіта» та Лоп’янський  ФАП;
 • Лоп’янський ліцей;
 • поштове відділення.

В селі нараховується 15 підприємців.

За звітній період та залишки коштів нашого села  укладено тротуарну плитку біля церкви «Воздвиження Чесного Хреста», відновлено сходи до НД «Просвіта», до адмінбудинку, до садочка та ФАПу, відремонтований та пофарбований паркан у ліцеї. Вирішувались проблемні питання, які виникали  на території старостату.

На території Лоп’янського старостинського округу надаються такі адміністративні послуги: проводиться реєстрація та зняття з реєстрації громадян, приймаються заяви та декларації для нарахування субсидії та інше.

За 2021 року було видано тільки старостою села:

 • довідок соціально-правового характеру – 205;
 • складено актів – 170;
 • посвідчено нотаріальних дій – 54;
 • зареєстровано актів обстеження старостою – 96;
 • видано гірські посвідчення – 43;
 • видано характеристик – 5;
 • укладено 175 договорів для вивезення сміття;
 • ведеться військовий облік, здійснюється оповіщення військово-зобов’язаних, складаються списки призовників для прописки на призовну дільницю.

Я, як староста:

 • веду облік та передаю до виконавчого комітету міської ради дані показників вуличного освітлення щомісячно   до 1 числа;
 • веду особистий прийом громадян в приміщенні старостинського округу.

За 2021  поточного року на особистому прийомі  громадян було 371 чоловік,  які звертались з проблемами різного характеру, надавала рекомендації та консультації. Прийом проводиться як в прийомний так і в позаробочий час за місцем проживання жителів.

Деякі питання вирішувались відразу, для вирішення інших потрібно було витратити трохи часу. Для надання відповіді, деякі питання необхідно було вирішувати разом з міською радою.

Також  хвилює  питання громадян  щодо відкриття аптечного кіоску на території села. Але наразі ніяких проблем чи скарг від мешканців на роботу медичних працівників даного закладу не надходило. Медичний заклад функціонує в звичному режимі, працюють два працівники (фельдшер та патронажна сестра), які в повній мірі виконують покладені на них обов’язки.

По благоустрою в селі Лоп’янка протягом  2021 року було зроблено великий обсяг  робіт, а саме всіх було повідомлено про необхідність наведення належного санітарного стану та забезпечення  благополуччя. З цією метою було організовано, в період з 1 квітня до 1 травня, проведення весняної санітарної очистки села, організовували суботники. Велику подяку висловлюю всім за прийняття участі у наведенні чистоти та порядку на території нашого села.

За звітній період ліквідовано несанкціоновані сміттєзвалища, які з роками «росли» на території села, зокрема великі несанкціоновані сміттєзвалища по вулиці Лісовій та вулиці Шевченка.

Проводилась також робота по ремонті польових доріг.

Мною неодноразово наголошувалось про необхідність наводити порядок на своїх обійстях через дошки оголошень, мережу фейсбук.

До поминальних днів наведено порядок на кладовищі (звернулась до людей з

проханням не викидати сміття будь-де на території кладовища, а виносити за кладовище на одну купу, щоб можна було все сміття вивезти.

Працювали всі: працівники старостату, працівники Народного дому, працівники дитячого садочка і небайдужі мешканці  нашого села.

На території старостату постійно ведуться роботи по благоустрою та покосу трави (цьогорічна весна та й червень місяць були досить вологими, випала велика кількість опадів), але все одно, ми вирішуємо й це питання: постійно впорядковувались території по старостинському окрузі, в парку, біля могили загиблим воїнам, ФАПу,  дитячого садка.

Також хочу висловити велику подяку на адресу деяких жителів села, які використовували власний транспорт для завезення гравію по вулицях та лісничому Грабівського лісництва у наданні транспорту та посадці дерев у парку та ліцеї, наданні дощок для ремонту моста до цвинтаря.

Також надається правова допомога працівниками поліції Долинського МПС Філії Державної установи «Центр пробації».

До цих робіт долучились також активні мешканці села.

Хоча для проведення всіх цих робіт, міською радою не було виділено ніяких коштів.

Проведено по невеличкому косметичному ремонту в двох кабінетах адміністративного приміщення старостинського округу.

Поставлено шість інформаційних вуличних знаків по селу з розмітками напрямків та кількості будинків на відповідних вулицях, встановлено чотири світильники біля сільської ради.

За  2021 рік брала участь у  засіданнях виконавчого комітету, сесіях, нарадах, навчаннях вкрай необхідні для нашої роботи, які проводили працівники міської ради, приймаю участь в онлайн-навчаннях.

Також було організовано збір посилок від нашого села для воїнів ООС, які волонтери передали в зону бойових дій.

Також  разом з представниками  служби у справах дітей з питань захисту прав дитини проводилась робота  у сім’ї  Луцик В.П. що опинилися в складних життєвих обставинах. Обстежено стан житлового приміщення сім’ї. Напередодні новорічно – різдвяних свят привітали  солодкими новорічними подарунками малозабезпечених сімей, що були благодійно надані небайдужими підприємцями громади.

В  липні місяці відбувся ентографічно-гастрономічний  фестиваль «Ситий Бойко» в с.Грабів. Лоп’янський старостинський округ здобув І місце за презентацію бойківської культури та кухні. Але щоб відчути справжню суть змагання стає зрозумілим, що треба самому боротися, щоб пережити щасливі ці миті. Надзвичайно було приємно коли оголосили результат.

Також беру активну участь у культурному житті села.

Постійно спілкуюсь з старостами з інших населених пунктів нашої та інших громад з обміну досвідом, обговорення проблем з якими ми стикаємось при виконанні своїх обов’язків.

У роботі  надихає тільки те, що не потрібно здаватися, потрібно рухатися вперед, не дивлячись ні на що, і бути повним розумінням того, які завдання поставленні перед тобою. І це завдання  одне – працювати  чесно і самовіддано  на благо своєї громади, свого старостинського округу.

Аналізуючи свою роботу за невеликий час я не втомлюся повторювати, що я хочу позитивних результатів на кожному робочому місці в нашому селі.  Я уважаю, що люди, які працюють на своїх робочих місцях мають сповна виконувати свої функціональні обов’язки та приймати безпосередню участь у всіх сільських заходах та підтримувати благоустрій села.

Дотримуюсь правил службової етики, встановлених законодавчими актами України, актами міської ради, працюю для покращення умов життя  та побуту  населеного пункту.

Я хочу подякувати міському голові за нашу співпрацю, за допомогу у      вирішенні питань нашого округу й в подальшій нашій роботі, керівникам комунальних закладів, всім, хто підтримує нас, хто дає поради, хто не просто критикує, а вносить пропозиції по покращенню життя громади.

Висловлюю велику надію на тісну співпрацю з підприємцями, одноосібниками та надіюсь на їхню допомогу і словом, і ділом для того, щоб зробити наше село ще кращим.

Ще раз хочу подякувати за довіру, за підтримку і співпрацю, мене, як старости ВСІМ жителям села, друзям, керівництву територіальної громади, а найбільше вдячна своїй родині, які постійно поряд зі мною і в усьому мене підтримують.

Всім бажаю здоров’я, наснаги та впевненості у завтрашньому дні!!!
А завершити свій звіт хочу словами  великого патріота України В’ячеслава Чорновола:

«ОДНАК ШАНИ ЗАСЛУГОВУЄ ТІЛЬКИ ТОЙ, ХТО ШАНУЄ САМОГО СЕБЕ…

БО УКРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ!!!»

 

Староста Лоп’янського старостинського округу Орися Кос