Звіт cтарости Тяпчанського старостинського округу Ярич Тетяни Іванівни про роботу за 2021 рік

Звіт про роботу cтарости Тяпчанського старостинського округу за 2021 рік

Керуючись Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, регламентами роботи Долинської міської ради та виконавчого комітету, Положенням про старост Долинської міської територіальної громади та іншими нормативно-правовими актами, згідно зі статтею 54-1, пунктом 6 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” староста звітує перед радою та жителями старостинського округу про свою роботу не рідше одного разу на рік, протягом першого кварталу, а на вимогу не менш як третини депутатів – у визначений радою термін.

Виконуючи вимоги цього закону щодо щорічного звітування старости про виконану роботу пропоную звіт про роботу за 2021 рік.

До складу Тяпчанського старостинського округу входить один населений пункт – село Тяпче, яке розташоване на правому березі р.Свіча. Загальна площа території села – 743,9 га, з них в межах населеного пункту 299,0га, за межами населеного пункту – 444,9 га. З вищевказаної площі 47,2 га знаходиться  в постійному користуванні НГВУ «Долинанафтогаз» ПАТ «Укрнафта».

Чисельність населення села на 01.01.2022 року складає 1 312 осіб, із них:

Жінок – 704, чоловіків-608. Кількість жителів, яким виповнилось 95 років-2 особи.

На території старостинського округу знаходиться ліцей ім.Ольги Дучимінської в якому навчаються 157 дітей, а також дошкільне відділення ліцею, яке відвідують 39 дітей, сільська бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, адмінбудинок з приміщенням Будинку культури.

Як староста села, член виконавчого комітету, беру участь у засіданнях виконавчого комітету міської ради, виконую доручення міської ради, міського голови та інформую про виконання доручень. Також беру участь у пленарних засіданнях сесії міської ради та засіданнях її постійних комісій, робочих нарадах різного спрямування, де представляю інтереси жителів села. Здійснюю прийом жителів старостинського округу та надаю консультації у межах своїх повноважень. Сприяю виконанню на території старостинського округу Програм, затверджених рішенням міської ради, інших актів ради та її виконавчого комітету.

Беру до уваги проблеми жителів села та намагаюся сприяти їх вирішенню позитивно. Здійснюю контроль за дотриманням на території старостинського округу громадського порядку, станом виконання встановлених рішеннями ради правил із питань благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку, дотримання правил торгівлі та тиші в громадських місцях. Не допускаю на території старостинського округу дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам жителів територіальної громади. Працюю для покращення умов життя та побуту населення села.

Вирішую питання комунального спрямування по благоустрою населеного пункту (своєчасний вивіз ТПВ, на території села встановлено 39 контейнерів для збору сміття, з яких вивозиться сміття кожного тижня, обкошування бур`янів, вирубка кущів та чагарників, упорядкування кладовищ, а у зимовий період очищення території від снігу та підсипання вулиць). Також здійснюю контроль за підтримкою в робочому стані вуличного освітлення (заміна світильників). Щоденно передаю показники лічильників адмінприміщень у відділ сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату управління зовнішніх зв’язків та місцевого розвитку міської ради. Проведено інвентаризацію господарств по заключенню договорів з КП «Комунгосп» на вивіз сміття, а також майже ліквідовано заборгованість за послуги по вивезенню сміття. Раз на рік проводимо загальну весняну толоку.

 

Забезпечую ведення діловодства, обліку і звітності, підписую та видаю акти обстежень, довідки та інші документи, передбачені чинним законодавством, особам, які проживають на території старостинського округу. Також веду роботу по виявленню боржників та погашенню заборгованості із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, орендної плати за землю.

Так як і раніше, в старостинському окрузі веду статистичний облік громади шляхом ведення погосподарських книг. За звітний період мною видано довідок різного характеру – 173, відповідей, характеристик, інформацій в різні організації і установи та в структурні підрозділи Долинської міської ради- 49,  склала 54 акти обстеження матеріально- побутових умов та акти обстеження згідно Наказу Мінсоцполітики № 37 від 29.01.2021 р..здійснюю контроль та облік кризових сімей, що опинилися у скрутних життєвих обставинах, а також громадян, які мають пільги відповідно до законів України.

Згідно Закону України «Про нотаріат» та рішення Долинської міської ради від 28.12.2020 «Про покладення обов’язків із вчинення нотаріальних дій на старост Долинської територіальної громади» вчиняю нотаріальні дії (посвідчую

заповіти, видаю дублікати посвідчених заповітів, видаю довіреності, засвідчую справжність підпису на документах та вірність копій документів і виписок з них).Також здійснюю реєстрацію нотаріальних дій в Івано-Франківській філії державного підприємства «Національні інформаційні системи».

Мною ведеться облік та оповіщення військовозобов’язаних, відповідно до вимог чинного законодавства, завжди вчасно вношу зміни в картотеку обліку військовозобов’язаних та призовників, складаю списки юнаків для прописки до призивної дільниці, веду облік учасників АТО і учасників бойових дій та прирівняних до них.

Проведено вшанування героїв, які загинули у битві під Крутами,серед яких був і наш односельчанин Микола Корпан.

Разом з працівниками Будинку культури, бібліотеки,старостинського округу брала участь у проведенні фестивалю «Ситий Бойко» в с.Грабів.

Серед соціальних послуг, за якими жителі села зверталися найчастіше є: призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату ЖКП; призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; призначення державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами; призначення державної допомоги при народженні дитини; призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям; видача грошової компенсації вартості одноразової натуральної  допомоги “Пакунок малюка”; видача посвідчень батькам багатодітної сім’ї та дитині багатодітної сім’ї; призначення допомоги батькам багатодітної сім’ї, а також послуги з реєстрації місця проживання особи, видачі довідок про реєстрацію місця проживання особи та видачі довідок про зареєстрованих  у житловому приміщенні осіб тощо. Також адміністратором проводилась робота щодо внесення змін та наповнення Реєстру територіальної громади даними жителів села з документів, що посвідчують особу.

Спеціаліст I категорії відділу земельних ресурсів  розглядає звернення фізичних та юридичних осіб із земельних питань. Готує на розгляд профільної комісії та сесії міської ради проекти рішень з питань землекористування та земельних відносин. Бере участь у встановленні та погодженні меж земельних ділянок в натурі при оформленні документів, що посвідчують право власності або користування ними. Здійснює облік і звітність у сфері регулювання земельних відносин, використання та охорони земель на території міської ради. Виконує інші доручення керівництва.

Минулий рік був дуже напруженим роком нашої спільної діяльності, але не зважаючи на всі труднощі, які виникли переді мною на першому році роботи на посаді старости, мені вдалося виконати деякі роботи в населеному пункті.

Згідно програми розвитку благоустрою та інфраструктури сільських
населених пунктів Долинської територіальної громади на 2021 рік для Тяпчанського старостинського округу виділено кошти в сумі 380 038,88 грн.

Виконані  роботи в 2021 році:     

–    виділено 38000 грн  КП «Комунгосп» для придбання машини для вивозу  сміття;

–    грейдерування та підсипка вулиці Молодіжна – 30 000 грн;

  • грейдерування та підсипка вулиці Миколи Корпана -10 000 грн;
  • благоустрій території біля Будинку культури -298 038,88 грн (робота повністю не завершена).

 

Згідно програми виконання депутатських повноважень на 2021 рік, затвердженої рішенням міської ради, депутатом міської ради, який закріплений за Тяпчанським старостинським округом І.Пастух виділено кошти на встановлення дитячого майданчика по вул.Лесі Українки.

На даний час в селі Тяпче залишається ще чимало проблемних питань, які нам з вами разом доведеться вирішувати.

Найголовнішою проблемою села є:

– випрямлення та укріплення берега річки Свіча;

– ремонт системи опалення  та перекриття даху в Тяпчанському ліцеї;

– ремонт системи оплення в Будинку культури;

– ремонт приміщень адмінбудинку та Будинку культури;

– впорядкування та розширення русла річки Саджава;

-закінчення будівництва спортивного майданчика з штучним покриттям для фізкультурно-оздоровчих занять жителів с.Тяпче по вул.Шкільна.

 

Дякую кожному, хто був поряд, хто допомагав, і тим, хто  критикував, тому що це був не тільки рік роботи в нових умовах, а й рік становлення всієї нашої громади.

Староста Тяпчанського старостинського округу                            Ярич Тетяна Іванівна