Проєкти на стадії конкурсного відбору

Долинська міська рада в партнерстві з Болехівською міською радою, з Брошнів-Осадською, Рожнятівською, Вигодською селищними радами, Спаською, Дубівською, Витвицькою сільськими радами та Школа CANactions беруть учапсть у проєкті, ідея якого витікає з попередніх напрацювань програми SPACES та включає перші кроки імплементації її результатів для посилення місцевих МСП в умовах пандемії COVID-19. Програма складається з двох етапів: створення й запуск роботи АГЕНЦІЇ РЕГІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ БОЙКІВЩИНИ ТА MINI-EXPO BOYKIVSCHYNA-2021 та проведення міні-EXPO – 2025. Вартість проєкту – 960,0 тис. грн.

Проекти подані на участь у конкурсному відборі проектів Державного фонду регіонального розвитку у 2021 році

Назва проекту – Реконструкція каналізаційної мережі по вул. Обліски в м. Долина Івано-Франківської області (ділянка напірного колектора від КНС № 2 по вул. Міцкевича до будинку № 117Д)

Вартість проекту – 8 981,371 тис. грн.

Назва проекту – Реконструкція частини будівлі колишньої котельні під влаштування оздоровчого центру на вул. Грушевського, 26-Б в м. Долина Івано-Франківської обл. Коригування.

Вартість проекту – 27 517,99 тис. грн.

Реалізація даного проекту повинна стати відправною точкою до розвитку в місті нової сфери – сфери бальнеології. Ми прекрасно розуміємо що без залучення інвестиційного капіталу повноцінний розвиток бальнеології неможливий, але також розуміємо, що без створення відповідних передумов, таке залучення проблематичне. Саме створення таких передумов, а саме можливості: на стадії прийняття рішення бачити діючу комунальну модель, що дозволить скласти реальні бізнес-плани, як наслідок прийняти більш виважене рішення, оперативно і прозоро отримати земельну ділянку для спорудження відпочинкового комплексу, поставити бізнес на вже сформовані потоки відпочиваючих, що значно скоротить час окупності проекту.

Назва проекту – Реконструкція будівлі спортивного павільйону по вул. С.Бандери 1Б в м. Долина.

Вартість проекту – 17 286,483 тис. грн.

Серед найбільш перспективних галузей економіки, на розвиток яких заплановано зробити акцент є туризм, а зокрема – спортивний туризм.

До категорії «спортивний турист» відносяться особи та організовані групи людей, які відвідують Долинську ОТГ з метою проведення спортивного навчально-тренувального процесу. До таких туристів відносяться команди та індивідуальні спортсмени (у тому числі тренерський та допоміжний персонал) з різноманітних видів спорту, які проводять підготовку до змагань високого рівня на базі місцевої інфраструктури.

На сьогоднішній день у Долинській ТГ наявний ряд передумов для потенційного зростання сектору спортивного туризму. Проте, більшість із них можна віднести до категорії т.з. «пасивних» (історично наявних), або таких, потенціал яких у повній мірі не розкритий через відсутність інших «активних» (цілеспрямовано створених) передумов. Зокрема, до таких «пасивних» передумов слід насамперед віднести: розташування регіону в гірській екологічно чистій місцевості, сприятливий клімат, наявність природних рекреаційних можливостей, наявність достатньо розгалуженої мережі об’єктів спортивної інфраструктури, а також об’єктів туристичного обслуговування (готелі та інші заклади проживання туристів, заклади громадського харчування).

Напрямок розвитку спортивного туризму є точкою синергії для місцевої влади та бізнесу, адже у цій сфері для забезпечення зростання необхідним є наявність 2-х ключових передумов:

  • наявність об’єктів спортивної інфраструктури, яка як правило є комунальною та необхідна для повноцінного проведення навчально-тренувального процесу спортсменів;
  • наявність об’єктів туристичного сервісу, насамперед достатньої кількості закладів розміщення та харчування спортсменів, які як правило належать місцевому малому та середньому бізнесу.

Проєкт «Реконструкція будівлі спортивного павільйону по вул. С.Бандери 1Б в м. Долина» є частиною масштабнішого проєкту «Долина спорт-хаб», інфраструктура якого в перспективі буде використовуватись для потреб навчально-тренувального процесу українських спортсменів, проведення регіональних, всеукраїнських та міжнародних змагань.

Назва проекту – Нове будівництво корпусів Долинського природничо-математичного ліцею на вул. Чорновола, 6а в м. Долина Івано-Франківської області. Перша черга будівництва – фізкультурно-спортивний корпус.

Вартість проекту – 24 851,524 тис. грн.

Актуальність даного проекту обумовлена створенням умов, сприятливих для функціонування шкільного центру фізичного розвитку спортивним залом площею 295 м2, з басейном, медичними кабінетами (терапевтичним, процедурним, фізіотерапевтичним, психофізіологічного розвантаження, зубного лікаря) типовим кабінетом військової підготовки з допоміжними приміщеннями, кабінетом для гри в шахи, гімнастичним залом і залом настільного тенісу, кімнатою учнівського самоврядування, як центру оздоровчої, профілактично-лікувальної, просвітницької роботи як для учнів та вчителів школи, так і вихованців позашкільних закладів міста, з метою збереження, зміцнення фізичного та психологічного здоров’я.

Однією з першорядних проблем нашого буття є проблема здоров’я нації. Виняткову роль у її розв’язанні відіграє фізичне виховання, яке водночас є важливим засобом формування особистості. І головне місце в цьому замає школа.

Фізична активність завжди була природною потребою людини. Науково-технічний прогрес полегшив життя людству та в той же час обмежив його природну фізичну активність. Сучасна інформаційна цивілізація погрожує зовсім позбавити людей, особливо дітей, необхідності рухатись. Тому ми частіше чуємо призиви займатись фізичною культурою і спортом.

На сучасному етапі важливим залишається питання здоров’я школяра, яке базується на досконалій системі фізичного виховання та дотримання учнями вимог здорового способу життя. Належний рівень проведення уроків фізичної культури залежить і від місця проведення (спортивний зал і спортивний майданчик) та матеріально-технічного забезпечення проведення уроків фізкультури.

Назва проекту – Капітальний ремонт проспекту Незалежності в м. Долині

Вартість проекту – 43 254,226 тис. грн.

Проєкт «Капітальний ремонт проспекту Незалежності в м. Долині» розроблений з метою покращення матеріально-технічної бази комунального господарства Долинської ОТГ, а також створення умов комфортного безаварійного проїзду автотранспорту та зменшення травматизму серед пішоходів.

Проспект Незалежності – житлова вулиця на південному заході м. Долина, що з’єднує вул. Облісків з вул. Нафтовиків.

Реалізація проєкту буде мати значний вплив на територіальну громаду міста Долина та й Долинщини загалом, зокрема сприятиме покращенню для населення в частині сполучення між соціально-культурними об’єктами міста.

Реальність виконання проєкту ґрунтується на збігові інтересів як влади так і громади з метою вирішити проблему капітального ремонту дороги за умови надходження та освоєння коштів з державного фонду регіонального розвитку. Даний проєкт підкреслює доцільність капіталовкладень, що спрямовані на зменшення дорожньо-транспортних пригод, покращення транспортно-експлуатаційного стану дороги та безпеки руху.