ЗА КОЛАБОРАЦІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ПЕРЕДБАЧЕНА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Статтею 1111 «Колабораційна діяльність» доповнений Кримінальний кодекс України.

Згідно із цією статтею, колабораціонізмом є такі дії громадян України:

1. Публічне (на мітингах, зборах, в пресі, в мережі Інтернет, тощо) заперечення збройної агресії проти України, окупації частини території України, підтримка дій, збройних формувань агресора і його окупаційної адміністрації, закликів співпрацювати з державою-агресором та її уповноваженими органами, невизнання державного суверенітету України на тимчасово окуповані території України.

2. Добровільне зайняття посад у незаконних органах влади, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора. А також заклики, участь в організації та проведенні незаконних виборів чи референдумів на тимчасово окупованій території.

3. Пропаганда в інтересах держави-агресора та сприяння чи впровадження її стандартів у закладах освіти України.

4. Господарська діяльність, передача матеріальних ресурсів військовим держави-агресора.

5. Організація, проведення та активна участь в заходах політичного характеру: з’їзди, збори, мітинги, походи, демонстрації, конференції, «круглі столи» для підтримки держави-агресора.

6.Добровільне зайняття посад в створених державою-агресором судових або правоохоронних органах, а також добровільна участь незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, допомога у веденні бойових дій проти України.

7. Під час зайняття посад в незаконних органах, створених державою-агресором, вчинення дій або прийняття рішень, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків.

Інформацію про виявлення фактів колабораційної діяльності, дані про колаборантів Ви можете надіслати на офіційну електронну адресу Долинської міської ради rada.dolyna.info@gmail.com або повідомити за номером 102.

Такими зокрема можуть бути: дані про особу-колаборанта (прізвище, ім’я, по батькові, посада), її місцезнаходження чи перебування, рід занять, контактний номер телефону, профілі у соціальних мережах тощо; опис фактів, що свідчать сприяння ворогу; посилання на джерела, в яких зафіксовано такі факти; наявні докази (переписка, фото, відео тощо). У цей надскладний для України час важливо спільно зосередити всі зусилля для виявлення колаборантів та фактів їх діяльності.