Відвідайте «Всесвіт у Твоїх долонях»

Після карантинного періоду світової пандемії грипу, яка не обминула і наш Карпатський край, широко відчиняються двері виставкових залів та музейних закладів. Не є винятком і Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів. Надворі з кожним днем вже стає тепліше, запрошує-заманює тепле літо володарювати у горах, долинах та пишних зелених рівнинах. Пасхальна радість майже промайнула, хоча християнам цьогоріч не вдалося цією радістю досхочу порадіти.

Саме тому музей «Бойківщина» запрошує ознайомитися та помилуватися з світлою, ніжною та осяяною позитивом персональною виставкою писанок «Всесвіт у Твоїх долонях» майстрині з Калуша – Наталії Андибур. Це друга персональна виставка майстрині у Долині. Перша була презентована у травні 2016 року.

Цьогорічна підбірка мистецьких творів представлена декількома напрямками творчості (налічує понад 50 писанок) та виконана у техніках: художній розпис акриловими фарбами, точковий розпис (point-to-point), холодний фарфор у поєднанні з полімерною глиною, декупаж, пап’є маше, вишивка стрічкою (королівське рукоділля), ручний розпис, валяння. Слід зазначити, що кожна писанка з любов’ю оздоблена, тому експозиція чарує та вражає світлістю та позитивом, атмосферою християнської чистоти та душевної доброти, навіює спокій і мир.

Виставка буде цікавою також і любителям поезії, адже майстриня підібрала серію віршів, в яких описана краса тієї чи іншої квітки – вінків Божого Творіння. «Ніжність квітів не може змінити світ, але вона робить його лагіднішим». Дотримуючись цієї тези, більшість писанок п. Наталії прикрашають квіти.

Кожен поціновувач народного мистецтва має можливість познайомитися з описом квітки за допомогою художнього слова і побачити писанку, оздоблену цією ж красою.

Приємною і смачною родзинкою до виставки стала підбірка імбирних пряників, розписаних глазур’ю на Великодню тематику. Ця частина виставки буде особливо цікавою для дітей.

Виставка триватиме з 28 травня до 13 липня 2020 року.

Ласкаво просимо завітати у світ писанки, поєднаної з весною!

***

Співробітники музею «Бойківщина»

Про авторку виставки:

 Андибур Наталя Богданівна 1971 р. н.  – м. Калуш.

Працювала вчителькою початкових класів. Мрією було здобути мистецьку освіту. Закінчила Інститут мистецтва Прикарпатського університету

ім. В. Стефаника (м. Івано-Франківськ). Пізніше працювала директором музею Н. Кобринської у місті Болехів, у школі-ліцеї № 10  – м. Калуш.

За фахом вчителька, імость Наталя проводить майстер-класи зі створення писанки за допомогою різних технік у навчально-виховних та культурних закладах області, прививаючи любов та уміння до народного мистецтва.

2016 року розпочинається виставкова діяльність бойківської мисткині:

2016 р. квітень – «Розквіта Великдень яблуневим цвітом», м. Рожнятів (ЦРБ).

2016 р. травень – «Розквіта Великдень», Музей історії м. Болехова ім. Р. Скворія.

2016 р. травень-червень – «Розквіта Великдень», м. Долина. Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів.

2017 р. – Івано-Франківський краєзнавчий музей.

2018 р. серпень – «Писанка – символ України», Музей історії Галича, Національний заповідник «Древній Галич».

2019 р. – «Всесвіт у Твоїх долонях», м. Івано-Франківськ, Навчально-методичний центр Прикарпаття.

2019 р. – Виставка писанок у фортечній галереї «Бастіон», м. Івано-Франківськ.

2020 р. лютий – «Всесвіт у Твоїх долонях», м. Івано-Франківськ, Духовна семінарія.

2020 р. червень-липень – «Всесвіт у Твоїх долонях», м. Долина. Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів.

2020 р. 16 травня –  прийнята в групу «World Egg Artists Association. New Zealand Egg Art Foundation»

Майстриня є активною учасницею фестивалів народного мистецтва, які  відбуваються у Долині, Рожнятові, Калуші, Галичі, Коломиї, Івано-Франківську. 

Тож побажаємо майстрині міцного здоров’я, натхнення від Бога вдосконалювати різні техніки та ділитися мистецтвом авторських писанок з мешканцями Прикарпаття і не тільки, далеких подорожей колекціям Україною і за її межами.

/ Додатково Ви також можете ознайомитися із статтею газети «Галичина»/

https://galychyna.if.ua/analytic/sonyachne-pisankarstvo-yimosti-nataliyi-druzhina-svyashhennika-svoyi-velikodni-tvori-ne-lishe-pishe-a-y-vipikaye/