Звернення щодо врегулювання ситуації з постачанням енергоносіїв для бюджетних установ місцевого самоврядування

Під час чергової шістнадцятої сесії 30 вересня 2021 року було вирішено направити Звернення депутатів депутатської фракції «Європейська солідарність» у Долинській міській раді VIII скликання щодо врегулювання ситуації з постачанням енергоносіїв для бюджетних установ місцевого самоврядування Президенту України Володимиру Зеленському, прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Долинської міської ради, стурбовані ситуацією яка виникла з енергоносіями для бюджетних установ.

Інформуємо, що з початку року в абсолютній більшості всіх постачальників природного газу відпускна ціна для бюджетних організацій територіальних громад Прикарпаття зросла щонайменше у 2,5 рази та продовжує зростати.

Різке і непрогнозоване підвищення тарифів на енергоносії всіма постачальниками є свідченням монопольного становища у сфері газопостачання та є чинником дестабілізації ситуації в громадах, і веде до зростання соціальної напруги, місцевої політичної нестабільності та економічних потрясінь.

В умовах збалансованості місцевих бюджетів подальше зростання ціни на газ  для бюджетних установ та організацій ставить під загрозу функціонування  і є викликом для всієї системи місцевого самоврядування.

Враховуючи вищевикладене, розуміючи ринкові умови просимо вжити невідкладних заходів щодо врегулювання ситуації з постачанням енергоносіїв.

Просимо та очікуємо ухвалення рішень:

– щодо фіксації цін на енергоносії для бюджетних установ місцевого самоврядування на рівні цін на енергоносії для населення;

– щодо врегулювання ситуації з виконанням договорів постачальних компаній і органів місцевого самоврядування з метою унеможливлення одностороннього розірвання договорів з боку постачальника.

З метою забезпечення газопостачання для бюджетних установ спростити порядок проведення аукціонів закупівлі енергоносіїв.

Прийнято на шістнадцятій сесії
Долинської міської ради Івано-Франківської області
восьмого демократичного скликання
30 вересня 2021 року

Посилання на  рішення:

https://dolyna.if.ua/doc/rishennya-sesiji/pro-zvernennia-dolynskoi-miskoi-rady-shchodo-vrehuliuvannia-sytuatsii-z-postachanniam-enerhonosiiv-dlia-biudzhetnykh-ustanov-mistsevoho-samovriaduvannia/