Звернення щодо офшорного розслідування Pandora Papers

Враховуючи звернення депутатів депутатської фракції «Європейська солідарність» у Долинській міській раді VIII скликання,  під час шістнадцятої сесії восьмого демократичного скликання 12 жовтня 2021 року було вирішено направити Звернення щодо офшорного розслідування Pandora Papers до Президента України, Верховної Ради України, Генерального прокурора України.

Звернення:

Ми, депутати Долинської міської ради, глибоко обурені результатами розслідування Pandora Papers, оприлюдненого Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів, яке виявило участь вищих посадових осіб держави та їх оточення – Президента України Володимира Зеленського, голови СБУ Івана Баканова, братів Сергія і Бориса Шефірів, один з яких – перший помічник президента Зеленського, міністра Олександра Ткаченка, Андрія Яковлєва – у оборудках Ігоря Коломойського з виведення 40 млн. дол. з АТ КБ «ПриватБанку» в офшорні юрисдикції.

Це пляма на репутації України як держави, яка з 2014 року веде війну з агресором, і одночасно реалізує системні реформи. Ці репутаційні збитки кидають тінь і на органи місцевого самоврядування, які активно включені в антикорупційний процес, – з впровадження прозорих закупівель за муніципальні кошти, з запровадження чесних процедур з приватизації комунальної власності тощо.

Врешті, 40 млн. «відмитих» доларів, – це кошти, які пов’язують вищих посадових осіб з злочинним угрупованням Коломойського і які є платою за імунітет Коломойського перед кримінальним переслідуванням сьогодні. Проти Коломойського введені санкції Держдепартаментом США, проти Коломойського всунула звинувачення прокуратура США, у рамках провадження в США пройшли обшуки в бізнес-структурах Коломойського. І тільки в Україні Коломойський володіє недоторканістю.

За висновком НБУ, до націоналізації «ПриватБанку» було завдано шкоди мінімум на 5,5 млрд. доларів. На момент націоналізації банку в 2016 році приблизно 97% всіх неповернених кредитів для компаній, надані «ПриватБанком», належали бізнесам, якими володіли або які контролювали Коломойський та Боголюбов. На докапіталізацію «ПриватБанку» в цілому держава витратила понад 155 млрд гривень.

Це у тому числі наші кошти, кошти громад. Якби ці кошти були передані територіальним громадам, місцевим бюджетам, то Україну було б не впізнати.    Адже у тому ж 2016 році загальна сума всіх трансфертів з Державного бюджету місцевим бюджетам склала не набагато більшу суму – 196 млрд. грн.

Ми вимагаємо негайного вжиття заходів з проведення розслідування і притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних як до злочинного введення коштів «ПриватБанку», так і тих, хто брав участь у відмиванні вкрадених коштів через офшорні компанії. До рішення суду всі особи, причетні до оборудок Ігоря Коломойського, які перебувають на державній службі, мають бути відсторонені від виконання обов’язків.

Прийнято на шістнадцятій сесії

Долинської міської ради Івано-Франківської області

восьмого демократичного скликання

12 жовтня 2021 року

Посилання на звернення