Звернення щодо належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я

Враховуючи звернення депутатів депутатської фракції «Європейська солідарність» у Долинській міській раді, під час чергової 16 сесії 30 вересня було вирішено направити Звернення щодо належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

Звернення:

Ми, депутати Долинської міської ради звертаємося до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з вимогою прийняття збалансованого Державного бюджету на 2022 рік в частині, що стосується забезпечення сфери охорони здоров’я, лікувальних закладів, фінансування заробітних плат медичних працівників.

В Україні склалася катастрофічна ситуація із фінансовим забезпеченням сфери охорони здоров’я. Задекларовані владою зарплати середнім медичним працівникам у розмірі від 13,5 тис грн, а лікарям – від 20 тис грн. у проєкті Державного бюджету передбачені лише для 200 тис. осіб середнього медичного персоналу та 90 тис. лікарів.

Однак на кінець 2020 року в системі охорони здоров’я працювало 273 526 осіб середнього медичного персоналу та 147 361 лікар-фізична особа. Тобто фактично в медичних закладах працює лікарів та осіб середнього медичного персоналу на 130 тис. більше, ніж Уряд розрахував у проєкті Державного бюджету на 2022 рік.

Це означатиме неминуче скорочення 130 тисяч посад медичних працівників. Це безпрецедентно ганебне ставлення до сфери охорони здоров’я, приниження медичних працівників, особливо в умовах боротьби з пандемією. Скорочення видатків на охорону здоров’я сьогодні – це удар як по медиках, так і по пацієнтах.

Процес кадрових скорочень і так масштабний у медичній галузі. Вже на початок 2021 року кількість зареєстрованих безробітних у галузі охорони здоров’я становила 22,7 тис. осіб, тоді як вакансій було лише 4,3 тис. Але це ще не межа, бо заборгованість по зарплаті серед медиків з початку року критично зросла майже в 4 рази. За даними Держстату, станом на 1 серпня 2021 року заборгованість по зарплатах в системі охорони здоров’я та надання соціальної допомоги становила 108,5 млн. грн. Обсяг коштів Державного бюджету України, що спрямовується на реалізацію програми медичних гарантій, повинен становити не менше 5% валового внутрішнього продукту України.

Ми попереджаємо: сьогодні місцеві бюджети порожні. Вони не здатні дотувати ті сфери, які недофінансовуються з Державного бюджету. Місцеві бюджети не зможуть врятувати від скорочення 130 тис. посад медпрацівників.

У цьому зв’язку з викладеним вище вимагаємо:

– негайно погасити заборгованість з виплати заробітної плати медичним працівникам;

– вжити невідкладних заходів для недопущення скорочення посад медичних працівників;

– у проєкті Державного бюджету на 2022 рік передбачити  фінансування сфери охорони здоров’я у повному обсязі.

Прийнято на шістнадцятій сесії
Долинської міської ради Івано-Франківської області
восьмого демократичного скликання
30 вересня 2021 року

Посилання на рішення: https://dolyna.if.ua/doc/rishennya-sesiji/pro-zvernennia-dolynskoi-miskoi-rady-shchodo-nalezhnoho-finansovoho-zabezpechennia-sfery-okhorony-zdorov-ia/