Зі святом вас, шановна громадо! Слава Україні! Героям Слава!

 

21 листопада, у День Гідності і Свободи міський голова Іван ДИРІВ зустрівся з безпосередніми учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій та побратимами, які захищали Незалежність України на Сході.

«В такі дні важливо збиратись  разом. Найперше – згадати і, друге – окреслити плани на завтра. Ми, наші діти, внуки, маємо бути гідними, вільними і це передавати наступним поколінням», – акцентував очільник громади під час зустрічі із захисниками нашої Державності.

Зустріч розпочалась з відвідин тематичної виставки “День Гідності та Свободи, розгорнутої на другому поверсі Долинського краєзнавчого музею “Бойківщина” Тетяни і Омеляна Антоновичів: документи, фотознімки та предмети, які  були свідками важких випробувань на Майдані Незалежності.

Загиблих Героїв вшанували хвилиною мовчання.

«Це надзвичайно важливе свято, яке всіх нас об’єднує, допомагає в нашій пам’яті зберегти всі ті події, які  ми разом пережили. У кожного з нас в серці є відчуття і я переконаний: ми робили правильно, бо це для майбутнього, для дітей та онуків», – звернувся до присутніх міський голова.

Іван ДИРІВ нагородив Подякою міського голови учасників бойових дій Андрія Микулина, Віталія Погляда, Володимира Климентовського, Володимира Горбунова, Тараса Бунчака  – за проявлену мужність, героїзм і патріотизм в захисті демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, незалежності й територіальної цілісності України.

У неформальній атмосфері учасники зустрічі обговорили проблемні питання, щоб спільно напрацювати подальшу дорожню карту їх вирішення.

Одним із відкритих питань залишається єдність спілок та підтримка один одного. Сьогодні ветерани Долинщини об’єднані у різні громадські організації: «Долинське об’єднання учасників та інвалідів АТО-ООС», «Долинське регіональне об’єднання учасників АТО-ООС», «Районна спілка учасників АТО-ООС».

Нагадаємо, що в громаді діє програма підтримки учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, революції гідності та членів їх сімей «ПОБРАТИМИ» на 2020-2024 роки. У рамках Програми передбачається:

– надання допомоги особам з числа рядового і начальницького складу, військовослужбовців ЗСУ, добровольчих батальйонів, співробітників Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури України, які брали участь в АТО та членам їх сімей, які зареєстровані на території ОТГ;

– забезпечення фінансової, юридичної, медичної, психологічної та соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей (у тому числі надання матеріальної допомоги та пільг).

Крім того, в міській раді створено відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту, мобілізаційної роботи та реінтеграції ветеранів. Він сприяє реалізації права на соціально-економічний та соціально-правовий захист військовослужбовців та осіб, звільнених у запас або відставку, членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли), пропали безвісти, стали інвалідами під час проходження військової служби або потрапили у полон у ході бойових дій (війни).

Адже, в цей непростий  час громаді, її уряду важливо всесторонньо підтримувати, бути захисті національних інтересів України, її європейського вибору.