Ініціатива великотур’янців – на благо села

Село Велика Туря – одне з найбільших сіл Долинської територіальної громади, що простяглося  вздовж  7 кілометрів річки Тур’янка. Нараховує понад 2400 жителів. Працьовитими  та ініціативними великотурянці були завжди. І як недавній тому приклад –  активно організували  збір скла.   

Назбирали 223 мішки (це близько 3-х тонн 300 кг) склотари за один раз. Минулого разу було – 126, позаминулого – 80 мішків, – розповів на своїй сторінці у Фейсбуку   Михайло Тріщ (Misha Trishch).

Ще перед різдвяними святами пан  Михайло в спільноті Велика Тур’я Online закликав односельців сортувати склотару в мішки.  Адже, традиційно,  в свята  її  в кожному домі більшає.

Михайло Тріщ розпочинав добру справу з Русланом Петрушкою. Потім  долучилися ще небайдужі до довкілля і екології  великотур’янці. 

Цього разу, 23 січня, майже всі середини села почали сортувати. Приємно здивували жителі Мочіра, де раніше майже не було мішків. Вигін теж почав більше сортувати,  На Стрийській вулиці сортують тільки троє людей. Дякую всім односельчанам, які долучилися до ідеї сортування скла, Василю Свистуну, Тарасу Грицишину та Тадею за наданий транспорт для збору і доставки склотари (2 трактори з причепами та дизпаливо), Руслану Петрушці, Михайлу Моштуку, Роману Рапію, Андрію Кондрину за допомогу в зборі та розвантаженні, Івану Моштуку за надання приміщення для зберігання склотари.

Були і неприємні моменти: не зав’язані мішки, деякі мешканці вирішили, що попри мішки зі склом можна поставити мішок зі сміттям, памперсами і т.д.  Такі мішки ми також брати не будемо. Забираємо тільки СКЛЯНІ пляшки.

Вистачало запитань від людей: «Скільки платите?»,  «Скільки берете за мішок?».  Нагадую, що ми за збір склотари гроші НЕ ПЛАТИМО, а виручені кошти підуть на виготовлення красивої таблички “Велика Тур’я” на в’їзді в село зі сторони Белейова.

Закликаю всіх активно почати сортувати склотару. Таким чином  підтримати нашу ідею та внести свій вклад в збереженні екології села та створення нової таблички.

В найближчий місяць плануємо здачу зібраної склотари, за яку отримаємо кошти.

Тим самим поповнимо наш грошовий фонд  для створення таблички. Зараз, в нашому грошовому фонді 1 736 гривень, – каже Михайло Тріщ.

Ініціативності великотурянців можуть повчитися й інші села громади. Бо скла  на їх територіях більше ніж треба, а ось красивих табличок вїзних знаків  – значно менше.

  Буде внесок і для екології, і для села.  Бо хто, як  не ми є газдами в своїх селах?

За матеріалами публікації, фото – з особистої сторінки Misha Trishch у Фейсбуку

 

Одна відповідь на “Ініціатива великотур’янців – на благо села”

Коментарі закриті.