Збереження лісів – серед пріоритетних завдань влади

Про це вже неодноразово наголошував міський голова Іван Дирів. Як ми вже повідомляли раніше, перші кроки в цьому напрямі зроблені: працівники міської ради спільно з  поліцейськими офіцерами громади та Сектором оперативного реагування здійснили декілька виїздів у населені пункти громади та виявили факти неналежного ведення лісового господарства. Ділянки рубок захаращені, без відповідних знаків та маркування, деревина знаходилась на земельних ділянках не відведених для таких цілей. Територія вкрай занедбана, дороги зруйновані великогабаритним транспортом. Мали місце інші порушення.

З цих приводів подана відповідна заява до правоохоронних органів за фактом незаконної рубки та неналежним поводженням із землями комунальної власності громади.

Окрім того, зважаючи на звернення жителів громади, скарги на нищення доріг, варварського поводження з лісовими ресурсами, 1 липня міський голова  Іван Дирів з метою підготовки проєкту рішення «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів на території Долинської міської територіальної громади», підписав розпорядження про створення робочої групи.

 26 липня було підписано ще одне розпорядження про створення робочої групи  з метою  здійснення контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів на території Долинської міської територіальної громади.

Про створення робочої групи

Йдеться, зокрема, про посилення заходів контролю за використанням лісів заради протидії незаконним рубкам, належного поводження із землями комунальної власності  тощо.

Склад робочої групи:

  • Курташ Андрій Орестович – заступник міського голови, голова комісії;
  • Юрків Олександр Володимирович – в.п. начальника управління економіки Долинської міської ради, заступник голови комісії;

Члени комісії:

  • Сорока Тетяна Сергіївна – провідний спеціаліст юридичного відділу управління правового і кадрового забезпечення Долинської міської ради;
  • Кіщук Любомир Олексійович – завідувач сектору цивільного захисту та мобілізаційної роботи управління благоустрою та інфраструктури Долинської міської ради;
  • Ємельянов Валентин Дмитрович – провідний спеціаліст відділу земельних ресурсів Долинської міської ради;
  • Представник державної екологічної інспекції Карпатського округу (за згодою).

Це лише початкові етапи щодо значної уваги до питання збереження лісів, тож представниками робочої групи необхідно спільно обговорити механізми подальшої роботи. Вона, насамперед, передбачає жорсткий контроль за лісовими ресурсами – й надалі, спільно з поліцейськими офіцерами громади, Сектором оперативного реагування, з старостами та активною громадськістю, члени робочої групи будуть здійснювати виїзди у населені пункти громади.