Зареєстровано чергову заявку для участі у грантовому конкурсі

Долинською міською радою у партнерстві з Агенцією розвитку об’єднаних територіальних громад Прикарпаття в рамках ініціативи «Мери за економічне зростання» розроблено та зареєстровано для участі у грантовому конкурсі концептуальну заявку проекту «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону, фаза 2 – «HONEY VALLЕУ».

Днями відбулася планова робоча зустріч команди проєкту під головуванням міського голови Івана Диріва, за участі профільних заступників Мар’яни Табаркевич, Романа Ісайчука та представників Агенції розвитку об’єднаних територіальних громад Прикарпаття. Учасники зустрічі обговорили Концепцію, що об’єднує шість територіальних  громад Івано-Франківщини: Долинську, Вигодську, Брошнівську, Витвицьку, Спаську та Дубівську. Йдеться про створення умов для економічного розвитку Долинського субрегіону та підвищення його конкурентоспроможності через використання спільних потенціалів бойківських громад у сфері органічного сільського виробництва, заготівлі та переробці лікарських трав, бджільництва, та медичної рекреації. Обміркували і щодо важливої маркетингової складової: відкриття нових ринків збуту виробленої продукції, еко лавок, організації Великодніх й Різдвяних ярмарок для місцевих виробників, напрацювання щодо гарантій високої якості та можливості здійснення експорту.

Після обміну думками у стінах кабінету, учасники зустрічі здійснили виїзд до демонстраційної пасіки, де голова кооперативу продемонструвала результати впровадження попередньої фази проекту.

Раніше вже отримав підтримку в рамках гранту «Мери за економічне зростання» проєкт «Медова Долина». Це послідовник проєкту місцевого розвитку «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону». Провідною ідеєю проєкту є поступова диверсифікація місцевої економіки субрегіону завдяки логічному та послідовному втручанню на точку економічного росту в суміжних галузях, які мають властивість бути  взаємно підсилюючими та доповнюючими у субрегіоні. Таке втручання базуватиметься на моделі кооперації та муніципально-приватного партнерства.

Довідково: У напрямку розвитку ягідництва та бджільництва в нашому регіоні командою проекту створено Центр, де функціонує лабораторія з дослідження якості продукції, лабораторія інструментального осіменіння бджіл, навчальні класи для проведення тренінгів, демонстраційна пасіка. Переймати досвід приїжджають бджолярі з різних регіонів.

Учасники наших кооперативів на придбаних у рамках проєкту причепах мають можливість організовувати кочову пасіку на зруби, де росте та чи інша ягода для збору смачного лісового меду. Проводиться робота над запуском в дію «Агро – Парку». Для введення будівлі в експлуатацію необхідно ще: проведення ремонтних робіт і облаштування згідно системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) стандарту ISO 22000, придбання технологічних ліній та техніки, які будуть доступними для спільного використання членами кооперативів з метою забезпечення місцевих малих і середніх виробників достатньою і необхідною інфраструктурою для вдосконалення технологічних процесів, адже на даний час кожен окремий виробник не спроможний забезпечити своє господарство необхідним набором такої техніки та обладнання.