Замість ФАПів – медичні пункти тимчасового базування

Відповідне рішення прийняли під час чергової 16 сесії Долинської міської ради, яка відбулась 28 вересня 2021 року.

В Україні продовжується реформа системи охорони здоров’я, яка зокрема змінила підходи до утримання фельдшерсько-акушерських пунктів. ФАПів, як закладів охорони здоров’я, які фінансуються за кошти держави, як колись, не передбачено медичною реформою.

Як показала практика, багато громадян занепокоєні змінами, проте уряд громади зацікавлений  у якісному обслуговуванні населення та прикладає у  цьому напрямку максимум зусиль. Зокрема, для надання первинної медичної допомоги медичні пункти тимчасового базування (МПТБ) будуть діяти у населених пунктах Долинської ТГ: с.Оболоня, с.Мала Тур’я, с.Яворів, с.Тяпче, с.Гошів, с.Гериня, с.Лоп’янка, с.Підбережжя, с.Грабів, с.Рахиня, с.Слобода Долинська, с.Якубів, с.Діброва, с.Белеїв.

Пункти тимчасового базування будуть також у селах сусідньої Вигодської громади: с.Новий Мізунь, с.Старий Мізунь, с.Кропивник, с.Новошин, с.Пшеничники, с.Сенечів (2 пункти), с.Лолин, с.Підліски, с. Ангелівка, с.Максимівка.

«У лютому 2018 року введений в дію Спільний наказ між МОЗ та Мінрегіоном від 06.02.2018 № 178/24, який передбачає затвердження Порядку формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги. Згідно вимог чинного законодавства, фельдшерські пункти необхідно реорганізовувати у так звані медичні пункти тимчасового базування», – пояснила заступниця директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної допомоги» Галина Різень.

За її словами,  у медичних пунктах тимчасового базування будуть здійснюватися заходи санітарно-просвітницького та профілактичного спрямування, надання першочергової медичної допомоги, а  також  консультації лікарями без проведення лікувально-профілактичних процедур, що потребують додаткового обладнання.

Такі зміни дозволять раціонально використовувати приміщення і бюджетні кошти.