З життя музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів

Ніч у музеї: Елементи і образи

Щороку, 18 травня цілий світ відзначає день музеїв. Саме в цей день  з’явилася традиція відчиняти двері музеїв вночі, щоб показати своїм відвідувачам, що музей – це живий організм, наповнений безліччю історій, які можна цікаво  інтерпретувати.

Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів вже вчетверте бере участь в цій  міжнародній акції, і цього року наша тема Ночі в  музеї була «Елементи і образи»

В кожному з залів музеї оживали свої образи та доповнювалися елементами.

В залі «Антоновичів» відвідувачів зустрічав «Диригент», який пропонував пограти на музичних інструментах: барабані, сопілці, трубах, дримбі; послухати гру платівки на старенькій радіолі; побувати в ролі Тетяни Антонович і уважно розглядати через мікроскоп клітинне життя організмів.

В залі «Природи» гостей зустрічала «Весна», всі охочі мали змогу розфарбувати мамонта, подивитися фільм про трипільську культуру, побачити сокиру трипільців та голограми.

В «Історії», побувавши в гостях в «упівців» можна було подрукувати на справжній друкарській машинці, а також зіграти  в гру.

Етнографічний зал з бойківчанкою дав можливість помолоти зерно на жорнах, попрасувати одяг з допомогою тачівки та маглівниці, вичесати клоччя на щітях.

А в «Бойківську хату» до бойківських гостинців запрошувала файна ґаздиня Ганна Керничишин, страви з її столу пахли на  весь музей. Та не тільки пригощала, але разом з Стефою Паляницею звеселяла відвідувачів чудовими співанками.

В сакральному відділі духовні розмови проводив о. Василь Бурій.

Для діток також діяла атракція: аква-грим від Ірини Горан.

На виході гостей зустрічала і проводжала казкова героїня.

Дякуємо вам, дорогі наші відвідувачі,  за чудовий вечір, проведений разом і чекаємо вас наступного року!

Пряниковий день

Музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів спільно з майстринею солодкої випічки Галиною Якубишин провели 20 травня майстер-клас з розпису імбирних пряників для учнів першого класу Долинського академічного гуманітарного ліцею №6.

Година пролетіла непомітно в створенні подарунку: солодкими були пряники, столи, ручки і щічки.
Пряники були в усіх веселковими та різнобарвними.
Дякуємо Галині Якубишин за те, що погодилася провести нам такий захопливий майстер-клас, дякуємо школярам, що побували на ньому.

Запрошуємо вас до участі в наших заходах!