«Є один план – завершити агресію, війну якої ми не починали»

…Невтомно на Медовій алеї струмені води у фонтані шумлять-вирують-виграють на сонці. Все минає-змінюється, лише кругообіг води і людського змагу  не спиняє свій рух.

– Незалежність! Тяжко боротися за неї. Ми ведемо цю боротьбу вже понад 30 років. Такий в нас шлях, – розмірковує учасник АТО Юрій Данилів.

На черговій, 17 сесії Долинської міської ради від імені громади міський голова Володимир Гаразд вручив  Юрієві почесну відзнаку «За заслуги перед містом Долина». Ця нагорода чекала  воїна майже рік…

Наш земляк не був байдужим до подій в державі, щойно розпочалась Революція Гідності, а відтак після окупації Криму і Донбасу російськими агресорами, влився в ряди захисників. Передувала цьому самостійна моральна і психологічна підготовка. 

Долинянин проходив службу по мобілізації в 53 Окремій механізованій бригаді на посаді командира розвідувального взводу. У 2015 році Збройні сили України відстоювали Авдіївку. Далі були Артемівськ, Світлодарська дуга, Горлівка, Ясинувате, Щастя, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Станиця Луганська, Піски, Тоненьке, Мар’їнка…

– Досить насичений був і цікавий шлях. Навіть зустрів і запам’ятав Веселу долину – такий населений пункт,  який близьким був за  назвою до нашої Долини, – розповідає  Юрій Данилів.

У 2018 році  на Луганщині  під час  мінометного танкового обстрілу він отримав  важке осколкове поранення…

Можна собі уявити яку дюжину болю довелося  пережити  воїну. Госпіталізацію відбув у Сєвєродонецьку, потім був Харків, Київ. Два рази Юрій проходив лікування в Німеччині.

– Україна тепло зустріла мене. В аеропорт прийшли друзі й побратими.  Нам є  про що поговорити, згадати  і забути одночасно.

Лікування продовжується. Руки-ноги на місці, можу ходити, себе обслуговувати.  В  такий час  добре розумієш що таке бути здоровим і як це бути здоровим. На часі реабілітація. Планую побігати в футбол, пограти в теніс, плаванням позайматися – воно би пішло мені на користь…

Ми не могли не запитати у Юрія, а які у нього мрії, плани на майбутнє? На що захисник незалежної України відповів дуже лаконічно і змістовно:

– Коли багато часу проводиш в бойових діях і працюєш над однією ціллю, то планів великих і масштабних немає. Є один план – просто завершити агресію, війну, якої ми не починали. Але яку маємо  переможно завершити.

А ми підсумовуємо  нашу публікацію побажаннями Юрієві міцного здоров’я і якнайскорішого відновлення Юрієві. Бажаємо усім нам єдності і згуртованості, миру Україні, перемоги нашим Збройним Силам!