Якісне  водопостачання залежить від стану  мереж

Як і в багатьох інших населених пунктах, в Долині ряд водопроводів через тривалий час експлуатації знаходиться у незадовільному стані. Це спричиняє часті пориви, несподіване припинення подачі води споживачам та інші незручності. Найбільш зношені мережі ще й впливають на якість самої води, тож вони першочергово потребують термінової заміни.

Тому міська рада щорічно виділяє кошти на заходи з розвитку централізованого водопостачання та водовідведення, в першу чергу – на капітальний ремонт, реконструкцію та нове будівництво. Зокрема, в програмі розвитку централізованого водопостачання та водовідведення м. Долина на 2019 рік передбачені видатки з міського бюджету на ремонтні роботи найбільш зношених та аварійних водопроводів і каналізаційних мереж нашого міста.

А тим часом вже завершується капітальний ремонт водопроводу по вулиці Обліски. Його основним завданням буде забезпечення безперебійного водопостачання жителів мікрорайону водою потрібної якості, в достатній кількості і під необхідним напором.

Сьогодні актуальним є процес переключення споживачів води, які проживають в цьому мікрорайоні. Ця робота дуже відповідальна, водночас непроста і кропітка, вимагає часу і зусиль.

На нараді, ініційованій заступником міського голови Руслани Гаврилків, були розглянуті першочергові заходи, які необхідно виконати перед введенням в експлуатацію. Учасники наради – представники відділу інспекції міської ради, КП «Комунгосп», Долинського виробничого водно-каналізаційного господарства спільно з виконавцем робіт узгодили першочергові заходи з перепідключення мереж. Згодом буде сформований спільний покроковий план, за яким діятимуть виконавець робіт, Долинське ВУВКГ та комунальники. Основний акцент –  мінімізувати тимчасові незручності споживачів води. Підключення будинків до гілки водопроводу по вулиці Обліски планують виконати з дотриманням всіх технічних і безпекових норм в оптимальний часовий відтинок (до 72 годин). Виконання цих робіт планується наприкінці серпня – першій декаді вересня.

Зокрема, як зазначив начальник Долинського ВУВКГ Іван Бельбас, на час проведення робіт передбачається тимчасове припинення водопостачання нашого міста та сусідніх населених пунктів. Про це споживачів води буде повідомлено заздалегідь.

Окрім того, під час наради були обговорені актуальні виробничі питання, які стосувалися будівництва каналізаційної мережі по вулиці Івасюка та реконструкції очисних споруд в історичній частині міста. Цього року їх також планується завершити та ввести в експлуатацію.