Відділ ДАБК Долинської міської ради: “Документи на будівництво, введення в експлуатацію та, УВАГА, оформлення права власності краще зробити ближчим часом!”

Всім, хто відкладав оформлення документів на будівництво та оформлення збудованих будинків, радимо ближчим часом зайнятися отриманням будпаспортів, дозвільних документів на будівництво, техпаспортів, а також введенням в експлуатацію (в т.ч. по будівельній амністії) та оформленням права власності на нерухоме майно!

Чому саме зараз?

За останні 4-5 років процедури отримання будівельних паспортів, оформлення дозвільних документів ДАБІ та прийняття об’єктів в експлуатацію суттєво спростилися. Також, фактично з початку цього року запрацювала будівельна амністія без довідок архітектури.

І оформити будівництво приватного будинку та зареєструвати нерухомість стало дійсно значно простіше!

Разом із тим, вже з липня 2019 року почалися певні складності при оформленні документів на будівництво та введенні в експлуатацію…

Вказані зміни покликані спростити процедури оформення, проте, на думку спеціалістів відділу державного архітектурно-будівельного контролю, деякі процеси все ж ускладняться.

Звичайно, не можна передбачити, що буде в майбутньому, але враховуючи постійні зміни «на краще», відділ ДАБК рекомендує всім, хто відклав «до кращих часів» оформлення документації на будівництво, введення в експлуатацію вже збудованого будинку (в т.ч. і по будівельній амністії), або вирішив трохи пізніше зареєструвати право власності, зробити це найближчим часом.

На думку спеціалістів відділу державного архітекткрно-будівельного контролю  Долинської міської ради, незважаючи на заплановане запровадження електронного кабінету забудовника (орієнтовно з вересня цього року) та створення Реєстру нерухомого майна, оформити документи стане складніше та/або дорожче.