Відбувся семінар-навчання для старост громади

Головним спікером виступила приватний нотаріус Оксана Ананевич, яка детально розповіла про різницю вчинення нотаріальних дій та дій, прирівняних до нотаріальних, посадовими особами органів місцевого самоврядування, висвітила питання щодо правильності оформлення ними нотаріальних документів, роботі в державних реєстрах тощо. На додаток, старост спрямовано на онлайн-семінар по нотаріальних діях.
Після жвавої дискусії та відповідей на всі питання, які виникали в ході семінару, профільними заступниками міського голови Романом Ісайчуком та Андрієм Курташем було розглянуто робочі питання.
На порядку денному – підготовка до толоки з прибирання сміття та наведення благоустрою у населених пунктах Долинської територіальної громади. Подібні заходи відбуваються традиційно з приходом весни та напередодні Великодніх свят за участі небайдужих жителів. У деяких селах силами місцевих мешканців вже відбулось прибирання прибережних смуг, місць загального користування. В інших – толоку з прибирання заплановано на суботу, 17 квітня.
Відповідним спеціалістом міської ради дано роз’яснення коли і яким шляхом буде проведено забезпечення старостинських округів канцтоварами і товарами господарської групи.
Спеціалістами відділу інвестицій і туризму ознайомлено старост з вимогами до проєктів та програм дванадцятого обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування. Зокрема, висвітлено пріоритетні напрямки та можливі сфери реалізації проєктів, поінформовано з вимогами підготовки інших обласних конкурсів: «Громада кращого довкілля», «Краща спортивна громада» та «Краща етнокультурна громада». Також присутніх проінформовано про можливість долучення місцевих виробників до ярмарку в рамках Міжрегіонального фестивалю «Ретро смак», яка відбудеться 22 травня.
Важливе питання – проведення призову громадян на строкову військову службу. Йдеться про сприяння Долинському об’єднаному міському територіальному центру у комплектуванні та соціальній підтримці в оповіщенні громадян призовного віку про їх виклик на дільницю. Про це доповів провідний спеціаліст сектору з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та мобілізаційної роботи управління благоустрою та інфраструктури Микола Набока. Було прийнято відповідні рішення, дано доручення щодо подальшої роботи у даних напрямках.
З проханням та ініціативою звернувся до представників старостинських округів заступник міського голови Андрій Курташ.
Щодо формування даних по обсягу ремонтів інженерних споруд. Було озвучено прохання до старост опрацювати і надати інформацію по обсягах ремонту доріг, берегоукріплювальних споруд, інших інженерних споруд (дамб, мостів, насипів, переїздів) для направлення течії річок із обов’язковим розмежуванням балансоутримувачів.
«Буде створено комісію, яка займатиметься обстеженням пошкоджених інженерних споруд. До початку роботи комісії, кожен староста повинен знати, скільки споруд, чи вони обліковані, на чиєму балансі вони перебувають. Була така думка, щоб до початку роботи комісії визначитися з, переліком обєктів, які підлягають ремонту. Вже потім шукати джерела фінансування» – пояснив Андрій Курташ.
Також заступник міського голови звернувся до старост із проханням долучитись співфінансуванням (з відведених коштів на потреби сільських населених пунктів) до придбання спеціалізованого автомобіля із вивезення твердих побутових відходів із заднім завантаженням:

«Спецавтомобіль, який дозволяє завантажувати відходи вручну із подальшим пресуванням буде застосовуватися для вивезення ТПВ із сільських населених пунктів. Ця машина зможе здійснювати подворовий обїзд, та здійснювати завантаження пластикових євроконтейнерів. Адже ті 6 автомобілів, які вже працюють в громаді, призначені виключно для звичних металевих контейнерів. Тим паче, що така кількість була розрахована на місто Долина (без приєднаних сільських населених пунктів у складі територіальної громади)».

Для придбання необхідної техніки потрібно орієнтовно 2 мільйони 200 тисяч гривень. Тому, аби забезпечити вивезення ТПВ та, при цьому, зменшити затрати, Андрій Курташ звернувся з такою ініціативою до старост громади:

«Окрім «екологічних коштів», які наша міська рада вже проголосувала (780 тисяч), нам треба ще близько 1,5 мільйонів гривень. Тому звертаємось до старост, щоб ті зарезервували як мінімум 10 % коштів з тих, які були передбачені із залишків коштів бюджетного 2020 року (всього близько 7,2 мільйонів). Зібрати залишиться ще близько 700 тисяч за рахунок інших джерел фінансування, щоб у 2021 році купити необхідний автомобіль».

Придбання сміттєвоза – це суттєва економія затрат на вивезення ТПВ, адже у спецтехніці із заднім завантаженням коефіцієнт пресування сміття приблизно 1 до 6 – підкреслює заступник.
Більшість старост поставилися з розумінням до такої ініціативи та готові її підтримати.
За підсумками зустрічі заступниками міського голови було прийнято відповідні рішення та дані доручення щодо подальшої роботи у вищезгаданих напрямках.