Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини

Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм. З метою захисту найкращих інтересів дітей нашої громади у Долинській міській раді працює комісія з питань захисту прав дитини, чергове засідання якої відбулося 11 листопада.

Під час засідання були розглянуті два питання.

Перше – щодо доцільності позбавлення батьківських прав. Згідно з пунктом 4 статті 19 Сімейного кодексу України передбачено, що при розгляді судом справ про позбавлення батьківських прав обов’язковою є участь органу опіки та піклування. Пунктом 5 статті 19 СК України передбачено, що орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок. Відтак, на виконання ухвали Долинського районного суду комісією заслухано питання щодо доцільності позбавлення батьківських прав батька відносно його сина,  обговорено та вивчено обставини справи  та прийнято рішення, спрямоване на захист прав та законних інтересів дитини.

Друге питання – про надання дозволу органу опіки та піклування на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності та право користування яким має дитина. Комісією прийняте рішення щодо збереження майнових та житлових прав дитини.

Наталія Яремій, начальниця служби у справах дітей Долинської міської ради