Відбулася чергова робоча нарада з старостами

Сьогодні відбулася чергова робоча нарада за участі заступників міського голови Андрія Курташа та Романа Ісайчука, старост старостинських округів Долинської громади, керівника КП «Комунгосп» Володимира Бойківа.

Насамперед спеціалісти відділу туризму та інвестицій Олена Немец та Наталія Диндин інформували присутніх про організацію та етапи підготовки щодо  проведення гастрономічного фестивалю “Ситий бойко”, який відбудеться 28 серпня у селі Грабові Долинської територіальної громади. Докладно ознайомили фахівці про можливість подачі заявок на конкурсні проєкти.

Відтак заступник міського голови Роман Ісайчук інформував про розробку проекту Статуту Долинської міської територіальної громади. У червні було створено робочу групу з розробки проєкту Статуту та затверджено календарний план. Попередньо відбулось установче засідання робочої групи. Зараз фахівці на етапі розробки та схвалення тексту проєкту. Відтак, проведуть громадські слухання. Згідно календарного плану, далі відбудеться подання міському голові проєкту із матеріалами громадських слухань. Кінцевим етапом стане внесення на розгляд та затвердження сесії ради проєкту Статуту. Тож, заступник закликав старост та активних представників до обговорення та подання пропозицій. Було узгоджено, що представники робочої групи, а саме староста Оболонського старостинського округу Михайло Федай та староста Геринського старостинського округу Віктор Макара, виїдуть до населених пунктів з метою аналізу та обговорення поданих громадянами ініціатив.

На часі – енергозбереження у громаді. З метою економії електроенергії у населені пункти здійснить робочий візит спеціаліст відділу енергозбереження та встановить програму моніторингу  енергозбереження. Це свого роду єдина електронна система обліку споживання енергоресурсів, зрозуміла та мобільна база даних, якою користується громада.  Перехід від несистемного паперового обліку до систематизованого електронного дасть змогу перейти до планомірного та вивіреного зменшення споживання енергоносіїв у бюджетній сфері громади. Зокрема, це стосується вуличного освітлення. Заступник міського голови Андрій Курташ зазначив, що в подальшому напрацюють єдине правильне рішення для всіх сіл громади, що дозволить не тільки економити, а й раціонально використовувати електроенергію. Обговорили також необхідність заміни ламп вуличного освітлення. Це питання проаналізують докладніше з енергетиками КП «Комунгосп».

Уже зовсім скоро населені пункти громади традиційно відзначатимуть День села. З цією метою зараз обдумують низку робіт, які треба здійснити першочергово. В Оболонні думають про покіс трави на території громадських місць. Днями туди виїдуть електрозварювальники, щоб не допустити руйнування дороги в місцях, де після повеней трапились зсуви та підмивання мостів. Вирішують становище з протіканням покрівлі даху медичної установи.

Актуальними є питання підсипання та дрібного ремонту дорожнього покриття у селах. Ці питання обговорювали, відтак  вирішили, що певні роботи все ж, в міру можливостей фінансування, намагатимуться виконати, але тільки там, де це вкрай необхідно.

Важливим на порядку денному було питання  щодо належного утримання, зокрема в частині фарбування, дитячих майданчиків. Добро ініціативою є побажання мешканців долучатись до корисних робіт, тож, як тільки отримують фарбу – громада Оболонні гуртом візьметься наводити лад і красу на «дитячих територіях». Хороший приклад для наслідування.

Днями з метою виявлення першочергових проблем та прийняття подальших рішень спеціалісти та заступники виїдуть до М.Тур’ї. Адже там, за словами старости Романа Луцика, громада уже чекає на їхній візит, щоб поділитись пропозиціями та планами щодо вирішення певних питань. Адже справи, чи то легкі, а чи складні, завжди легше вирішувати спільно, бо де є порозуміння  та підтримка – добрі справи не забаряться.