Відбулась “Яворина-2021”

17-18 липня  обласна патріотична акція «Яворина» в село Липу Витвицької територіальної громади скликала  з близьких і далеких доріг під своє крило всіх, хто  поважає, шанує, береже, відроджує у спомині ті трагічні сторінки історії.

Харків, Суми, Київ, Січеслав, Маріуполь,  Ніжин, Чернівці, Ужгород, а з ближніх  громад-сусідів була і Долинська територіальна громада, яка представила потужну команду для спортивних змагань та змістовну концертну програму.

Голова Долинської ТГ Іван Дирів був запрошений на сцену для урочистого відкриття заходу, а перед тим, взяв участь у Хресній дорозі, поминальній відправі  біля бункера, де загинув крайовий провідник  ОУН Карпатського краю  Ярослав Мельник «Роберт»  з дружиною та побратимами та цвинтаря вояків старшинської школи «Олені». Зазначимо, що саме в цих трьох заходах і є духовний зміст, смисл такої патріотичної акції…

Коли над урочищем «Розтоки»  з’явилося  на ясному небі пів місяця – наче пів прожитого повстанського життя, варто б згадати, що саме відколи  почали організовувати  Хресні дороги,  дощі і зливи оминають Яворину. Тобто,  в тих нескорених і жертовних  борців за Незалежну Україну найперша  потреба – спомин, молитва, а потім – всі інші заходи.

А як запалала повстанська ватра, настав час  зокрема для концертної програми : спочатку від далеких гостей, потім – сусідів і на завершення – від витвичан. Тож  над Явориною далеко за північ линули мелодії  і пісні. Субота, 17 липня, була зосереджена  на різноплановій програмі, а ранок неділі розпочався з  пам’ятного Богослужіння  в храмі та продовжився іншими програмними заходами.

 Більше фото та відео: https://www.facebook.com/media/set?vanity=dolrada&set=a.4246174365439040