В Україні розпочався весняний призов на строкову військову службу

 

  • Впродовж квітня, травня та червня до війська призиватимуть юнаків від 18 до 27 років, які придатні до проходження військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.
  • Відповідно до Указу Президента України № 71/2021 від 24 лютого 2021 року «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» та постанови Кабінету Міністрів України № 100 від 20 січня 2021 р. «Про внесення змін до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», в період з квітня по червень 2021 року проводиться черговий призов громадян України на строкову військову службу.
  • Тому, Сектор оперативного реагування та контролю за паркуванням Долинської міської ради спільно з Долинським об’єднаним міським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки проводить оповіщення призовників, які перебувають на військовому обліку та підлягають призову. Долучається до інформаційної кампанії Сектор з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та мобілізаційної роботи Управління благоустрою та інфраструктури ДМР.

ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ВЕСНЯНИЙ ПРИЗОВ 2021?

  • Який вік громадян для проходження військової строкової служби?

–  27 років

  • Термін проведення весняного призову?

– З  квітня по червень триває весняний призов, а  в жовтні – грудні відбуватиметься осінній призов.

  • Який термін строкової військової служби?

– Для осіб з повною вищою освітою – один рік. Для інших громадян– півтора роки

  • Чи надаватиметься відтермінування під час весняного призову для вступу у навчальні заклади?

– Ні. Відтермінування для вступу у ВНЗ надавалось у минулому році для абітурієнтів у зв’язку із перенесенням термінів весняної призовної кампанії на військову строкову службу.

  • Чи обов’язкове отримання повістки для явки на призовну дільницю?

– Ні! Повістка не обов’язкова! Згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» призовник має з’явитись на призовну дільницю у 10-ти денний термін з дня оголошення початку призову.

  • За яких обставин надається відтермінування від проходження строкової військової служби?

– Відтермінування від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до Закону, за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності ( стаття 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»)

Посилання на законодовчу нормуhttps://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

  • Яка відповідальність за ухилення від строкової служби?

– За ухилення від проходження військової строкової служби передбачено адміністративну та кримінальна відповідальність.

Якщо у Вас виникають додаткові питання щодо весняного призову, Ви можете звернутись у Долинський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за адресою: м. Долина, вул. Антоновича.

Матеріал підготовлено за інформацією Сектору оперативного реагування та контролю за паркуванням ДМР,  Долинського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки,  Сектору з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту та мобілізаційної роботи Управління благоустрою та інфраструктури ДМР.