Унікальна можливість для нашої громади – програма «ProФермерство»!

З візитом в Долинську громаду сьогодні навідались потужна команда представників Громада.UA (Центру розвитку “Громада.UA”) та сільськогосподарський дорадчий центр «Фермерська Країна»!

Це була перша ознайомча зустріч, яку відвідали представники ОМС, старости округів, фермери, представники одноосібних господарств, власники земельних паїв, депутати, активні місцеві мешканці. Йшлося про нові можливості для фермерства, зокрема в подальшому експертами планується детальніше дослідити ситуацію в нашій громаді, визначити потенціал для розвитку фермерства та основні вектори розвитку сільського господарства загалом.

У вступному слові міський голова Іван Дирів зазначив, що фактично, робота вже розпочалась. Адже перед зустріччю очільник громади Іван Дирів та координаторка Центру розвитку “Громада.UA» Андріана Шехлович за участі заступниці міського голови Мар’яни Табаркевич та координаторки напрямку розвитку фермерства в громадах Христини Коваль підписали Меморандум про співпрацю між Долинською міською радою та громадською організацією «Центр розвитку «Громада.UA», що передбачає в подальшому спільне розроблення комплексної Програми розвитку фермерства Долинської територіальної громади.

«Власне, ми даємо старт розвитку фермерського господарства у нашій громаді. І сподіваємось, що матимемо хороші результати. Нафта – звичайно, це добре але вона рано чи пізно закінчиться, і земля, мабуть, буде єдиним ресурсом , який може не тільки приносити дохід громаді, але й може стати справою для життя на цій території. Не секрет, в Україні ситуація з сільськими територіями, як і господарствами, – не дуже проста. Зараз сільське господарство розглядається як галузь економічної та індустріальної ланки, і яке має приносити прибуток інвесторам. Але чомусь сільське господарство не розглядається як основа життя людей на території. Для нас важливо, щоб села насправді жили, люди мали зайнятість, роботу, доходи тощо. При цьому важливо, щоб була збережена екологія. Тому, я думаю, якраз на це буде спрямована наша подальша робота, наша спільна. Хотілось би почути думки зацікавлених людей. І хоча це перша ознайомча зустріч, все ж сподіваюсь на активну участь старост, представників агробізнесу, ініціативних представників громадських організацій».

Відтак, координаторка Центру розвитку «Громада.UA» Андріана Шехлович розповіла про напрями роботи експертно-консультаційної організації з питань розвитку місцевого самоврядування: «Наша діяльність орієнтована на розвиток самодостатніх та фінансово спроможних територіальних громад, у яких комфортно жити та отримувати якісні послуги».

Досвідом успішно реалізованих проєктів Центру поділилась координаторка проєкту «ProФермерство» Христина Коваль. Також вона зосередила увагу на найважливішому ресурсі, який зараз є у громаді. «Це люди, які з вогником в очах прагнуть змін для себе і своєї домівки. Ми будемо спільно працювати з ініціативними людьми Долинської громади, щоб напрацювати план розвитку громади в частині агровиробництва, а фермерам допомогти прийняти участь в державних та обласних програмах підтримки. Сподіваємось на щиру і тісну співпрацю».

Співзасновниця та дорадниця Фермерської країни Наталія Табінська ознайомила учасників зустрічі з можливостями підтримки та напрямками розвитку фермерства в громаді: «Зараз є різні форми підтримки фермерства. Як можливість, можна звертатись до обласної ради та ініціювати різні Програми. В процесі роботи ми докладно вивчимо це питання і вже згодом зможемо повідомити більше. А поки ми раді почути думки та побажання фермерів, а також всіх зацікавлених сторін».

Відповіді на питання присутніх надала юристка Центру розвитку “Громада.UA”. Це була перша ознайомча зустріч, попереду – аналітична робота експертів та предметні обговорення. Наступний етап – створення робочої групи, а у підсумку її роботи – напрацьована комплексна Програма розвитку фермерства Долинської територіальної громади.