У Долині відбулась творча зустріч з Степаном Геником

28 жовтня в музеї «Бойківщина» відбулася творча зустріч-діалог «Людина-сім’я, Україна» із заслуженим діячем науки і техніки України, доктором медичних наук, професором Івано-Франківської медичної академії, лікарем, винахідником і публіцистом, громадським і політичним діячем Степаном Геником.

С. Геник – яскрава багатогранна особистість, яка високо цінує кожну мить життя та понад усе любить Україну. Спілкування із такого рівня світочем – збагачує, облагороджує, надихає та окрилює робити все заради перемоги.

На зустріч із вченим прийшло чимало долинян, серед яких медики, члени «Просвіти», працівники культури, освітяни, молодь та духовенство.

Прибули і гості із Івано-Франківська: письменник, журналіст, літературний критик, публіцист, громадський діяч Дмитро Юсип та директор Івано-Франківського фізико-технічного ліцею-інтернату, кандидат технічних наук Мирослав Янишівський.

Від міської ради честь привітати гостя мала Алла Вікторівна Шевченко, заступниця міського голови.

Були присутні і учні професора – Ольга Ільчишин, генеральний директор Долинської багатопрофільної лікарні та Ярослав Сабан, лікар-хірург, керівник центру хірургії та ортопедії, які поділилися спогадами та дякували Вчителю такого високого рівня за все, що зробив для них, для розвитку медицини і для держави.

На зустрічі більше дізналися про славну родину Геників, здійснили мандрівку у творчість Степана Геника та, без перебільшення, дивувалися, як стільки можна встигнути за життя…

А науковий доробок професора налічує 460 наукових праць, серед яких – монографії, посібники з хірургії, методичні рекомендації, інформаційні листи, медико-публіцистичні та науково-популярні статті і книги; 33 авторські свідоцтва на винаходи; 23 патенти, зареєстровані як в Україні, так і в США, Франції, Японії, Німеччині, Іспанії, Італії, Бельгії; 43 посвідчення на раціоналізаторські пропозиції.

Поряд із працею за основною спеціальністю, п. Степан веде активну медико-просвітницьку і суспільно-політичну роботу, видає книги з української історії і культури, в яких відстоює ідею національної незалежності української держави та гідності українців як європейської нації.

Ним написано 14 книг на морально-етичні, історико-патріотичні, науково-популярні теми. Серед них, зокрема, «Українські лікарі Прикарпаття», «Тернистий шлях до волі», «Усе починається з родини», «Людина. Сім’я. Україна», «150 великих українців», «Скарби здоров’я навколо нас», «150 видатних українок», «Мистецтво бути здоровим», «Обдарована дитина», «Червоний колір гріха», «Мистецтво жити», «Благоговіння перед життям», «Камінці у мозаїці мого життя» та поетична збірка, яка вийшла під псевдонімом Роман Коваленик «Мені не байдуже».

Ініціатором проведення заходу був почесний голова Долинської районної організації «Просвіта» Степан Янковський. Захід відбувся у співпраці Долинського відділу культури та РО ВУТ «Просвіта» за підтримки міського голови Івана Диріва.

Щира подяка духовенству – о. Вітольду Левицькому та о. Роману Виннику за духовне слово та пісню.

Долинській центральній публічній бібліотеці за виставку книг Степана Геника “У праці сенс його життя”. Закликаємо, хто ще не знайомий з творчістю п. Степана завітати в міську бібліотеку за його книгами.

Також щиро дякуємо виступаючим з музичними патріотичними, щемливими номерами – о. Вітольду Левицькому, Холозінському Віктору та його сину Арсену, Тетяні Гірній та Наталії Погонич і її учениці.

Член ВУТ “Просвіта” Уляна Дмитрів