Турбота про дітей та захист їхніх прав – у пріоритеті

Після прийняття нового закону  «Про освіту» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text

змінився  порядок прийому дітей до закладів дошкільної освіти.  Відповідно до закону, за кожним ЗДО закріплюється певна територія. А майбутні дошкільнята, які проживають на території обслуговування закладів, мають право на першочергове зарахування до них.

З ініціативою закріплення території обслуговування за закладами дошкільної освіти та дошкільними структурними підрозділами закладів загальної середньої освіти до депутатів міської ради звернулась профільна заступниця міського голови Алла Шевченко.

Як результат – під час 9 чергової сесії відповідне рішення було прийнято.

«Я наполягала на цьому рішенні, адже досі у нас виникли проблеми із зарахуванням, а відтак – з прийняттям дітей дошкільного віку у ЗДО.  Є певні обмеження, бо у нас не закріплені території  за відповідними закладами. І ось тепер, після прийнятого рішення ми маємо правове підґрунтя для реєстрації дошкільнят та розгляду заяв батьків про прийом дитини. Звісно, напередодні  у нас тривали  дискусії, були внесені пропозиції та доповнення. Була необхідність обговорити, адже в деяких населених пунктах нашої громади немає дошкільного закладу, в інших – є, але й тут треба зважати, аби не було навантаження на вихователів та враховувати орієнтовну кількість вихованців. Окрім того, на чергову сесію подаємо ще один проєкт рішення щодо електронної реєстрації дітей до ЗДО, що забезпечить  права малечі  на доступність здобуття дошкільної освіти,  забезпечить рівність умов кожної дитини для повної реалізації її здібностей, таланту, всебічного розвитку. Турбуючись про дітей, ми робимо ще один крок до забезпечення інтересів кожної дитини зокрема. Тож, логіка має бути у всіх діях. І перш, ніж прийняти рішення – обговорюємо, дискутуємо, вивчаємо всі моменти. Адже турбота про дітей та захист їхніх прав – у пріоритеті нашої роботи», – розповіла заступниця Алла Шевченко.

До вашої  уваги  подаємо рішення

https://dolyna.if.ua/doc/rishennya-sesiji/pro-zakriplennia-terytorii-obsluhovuvannia-za-zakladamy-doshkilnoi-osvity-ta-doshkilnymy-strukturnymy-pidrozdilamy-zakladiv-zahalnoi-serednoi-osvity-dolynskoi-miskoi-rady/

про закріплення території обслуговування за закладами дошкільної освіти та дошкільними структурними підрозділами закладів загальної середньої освіти:

 Перелік територій обслуговування, закріплених за закладами дошкільної освіти та дошкільними структурними підрозділами закладів загальної середньої освіти Долинської міської ради для здобуття дошкільної освіти: 

з/п

Назва закладу освіти Територія обслуговування, закріплена за закладом освіти
1. Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Зірочка» Долинської міської ради м.Долина, с.Яворів
2. Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Золота рибка» Долинської міської ради м.Долина, с.Діброва
3. Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу «Росинка» Долинської міської ради м.Долина
4. Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Сонечко» Долинської міської ради м.Долина, с.Новичка
5. Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Теремок» Долинської міської ради м.Долина, с.Тростянець
6. Лоп’янський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Лісова казка» Долинської міської ради с.Лоп’янка, с.Грабів, Крива
7. Солуківський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Веселка» Долинської міської ради с.Солуків, с.Якубів
8. Долинська початкова школа Долинської міської ради м.Долина, с.Надіїв
9. Оболонська початкова школа Долинської міської ради с.Оболоння
10. Рахинянська гімназія Долинської міської ради с.Рахиня, с.Слобода-Долинська, с.Надіїв
11. Великотур’янський ліцей Долинської міської ради с.Велика Тур’я, с.Белеїв
12. Малотур’янський ліцей Долинської міської ради с.Мала Тур’я, с. Грабів, с.Лоп’янка
13. Тяпчанський ліцей імені О.Дучимінської Долинської міської ради с. Тяпче, с.Підбережжя, Гошів
14. Княжолуцький ліцей *

Долинської міської ради

с.Княжолука, с.Гошів, с.Гериня

 

 

Примітка: * – з 01.08.2021 року