Триває впровадження проєкту Європейського союзу «Європейська Енергетична Відзнака в Україні»

У вівторок, 22 червня, з допомогою сервісу Zoom відбулась перша зустріч координаційної та робочої групи з впровадження проєкту Європейського союзу «Європейська Енергетична Відзнака в Україні», що є логічним продовженням Європейської ініціативи «Угода мерів» (підписаної в Брюсселі ще в 2009 році тодішнім міським головою Долини, світлої пам’яті Володимиром Гараздом та реалізовуваної його командою).

Від Долинської міської ради участь у заході взяли голова координаційної групи Мар’яна Табаркевич, заступниця голови координаційної групи Ірина Яремчук, координатор групи Андрій Мартин а також члени робочої групи з питань впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки й закріплені від Національного офісу Європейської Енергетичної Відзнаки консультанти, що забезпечують супровід проєкту: експерт ЄЕВ Віра Куркова та сертифікований аудитор ЄЕВ в Україні Олександр Дей. Від Асоціації «Енергоефективні міста України» у зустрічі взяла участь заступник виконавчого директора АЕМУ п. Маряна Приступа.

Під час конференції обговорено питання розвитку і територіального планування з метою напрацювання первинної оцінки у сферах:

Міські концепції та стратегії:

  • Стратегія щодо енергопостачання/енергоефективності/адаптації та пом’якшення змін клімату,
  • Концепція/стратегія/програма/план/тощо щодо енергопостачання/енергоефективності/адаптації та пом’якшення змін клімату
  • Моніторинг концепції/стратегії/програми/плану/тощо щодо енергопостачання/енергоефективності/адаптації та пом’якшення змін клімату
  • Наслідки зміни клімату
  • Економіка замкнутого циклу

Інструменти муніципального планування:

  • Просторове та енергетичне планування
  • Мобільність і транспортне планування

Зобов’язання власників землі:

  • Зобов’язуючі документи для власників землі
  • Інноваційний, сталий розвиток міських і сільських районів

Під час наступної зустрічі буде обговорено змістовний блок питань стосовно муніципальних будівель та споруд. Загалом таких блоків є шість. Після їх розгляду підсумком стане написання Плану дій зі сталого енергетичного розвитку, що дозволить спланувати подальші кроки.

Довідково:

У квітні депутати підтримали на сесії рішення про приєднання до Європейської ініціативи «Угода Мерів  щодо Клімату та Енергії»  та «Про приєднання Долинської міської ради до Європейської енергетичної відзнаки» 

Європейська Енергетична Відзнака – це система управління якістю та сертифікації для міських громад та регіонів. Вона підтримує місцеві органи влади у застосуванні міждисциплінарних підходів планування та у впровадженні заходів з енергоефективності та зміни клімату. Сьогодні понад 1500 муніципалітетів у більш ніж десяти країнах світу отримали сертифікати Європейської Енергетичної Відзнаки.

Генеральний директорат Європейської Комісії з питань енергетики та транспорту у 2009 році визнав ЄЕВ «ефективним інструментом впровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР або SEAP) в контексті Угоди Мерів». Метою ЄЕВ є зниження енергоспоживання та викидів вуглекислого газу на місцевому рівні за рахунок збільшення енергоефективності та використання поновлюваних джерел енергії, а також підвищення обізнаності з цим колом питань на різних рівнях.

Більше інформації на офіційній сторінці ЄЕВ в Україні: http://eea.enefcities.org.ua/.