Створення  безпечного суспільства – основна ціль пробації

Зменшення правопорушень, усунення причин та умов учинення протиправних діянь, забезпечення безпеки населення міста, громади, вдосконалення діяльності Долинського міськрайонного сектору, покращення його матеріально-технічного забезпечення, сприяння в впровадженні новітніх систем та методів роботи та соціальна адаптація осіб, звільнених з місць позбавлення волі – на це спрямована Програма щодо сприяння інтеграції осіб, звільнених з місць позбавлення/обмеження волі та ресоціалізації клієнтів пробації на 2022-2023 роки. Її одноголосно підтримали депутати під час чергової 11 сесії.

Розробниками програми є Долинський міськрайонний сектор філії Державної установи ″Центр пробації″ в Івано-Франківській  області.

Основною метою діяльності сектору є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Станом на 01.04.2021 на обліку сектору перебуває 54 особи, з яких 50 – засуджені до покарань, не пов’язаних  з позбавленням волі, 4 особи, на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних та громадських робіт. Протягом поточного 2020 року з обліку сектору знято 2 особи в зв’язку із засудженням за скоєння нового кримінального правопорушення під час іспитового строку,  стосовно 4 осіб наявна інформація про внесення відомостей до ЄРДР за ознаками скоєння кримінального правопорушення під час перебування на обліку.

Працівники Долинського МРС виконують переважно кримінальні покарання, не пов’язані з позбавленням волі, адміністративні стягнення у виді громадських, виправних та суспільно корисних робіт, здійснюють нагляд за особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, складають досудові доповіді (забезпечення суду формалізованою інформацією, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом справедливого рішення щодо міри покарання).

З метою реалізації пробаційних програм та інших соціально-виховних заходів, спрямованих на усунення криміногенних чинників в житті засуджених, які сприяють скоєнню ними нових правопорушень, Долинський МРС залучає додатково інші наявні ресурси громади – органи державної влади, волонтерів, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності. Окрім цього Долинський МРС спрямовує і координує діяльність усіх органів, залучених до роботи із засудженими особами або звільненими від відбування покарання з випробуванням.

Докладніше про Програму, перелік завдань та заходів програми, напрями використання бюджетних коштів та результативні показники – за посиланням:

https://dolyna.if.ua/doc/rishennya-sesiji/pro-prohramu-shchodo-spryiannia-intehratsii-osib-zvilnenykh-z-mists-pozbavlennia-obmezhennia-voli-ta-resotsializatsii-kliientiv-probatsii-na-2022-2023-roky/