Із сесійної зали

П’яте пленарне засідання чергової 16 сесії розпочалось сьогодні, 25 жовтня о 13 годині. У залі на початок засідання  зареєструвались 18 депутатів, ще 7 підійшли згодом – у підсумку разом з міським головою кворум становив 25 голосів.

На порядку денному – 14 основних та блок із понад 420 земельних питань. В процесі підготовки до сесії виникла необхідність внести до розгляду сесії ще 2 питання: про внесення змін до фінансового плану КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» та містобудівне – щодо модульної автозаправної станції на території КП «Комунгосп». Загалом – 16 основних. Всі, окрім двох питань основного блоку мали практично одноголосну підтримку. Не набрало необхідної кількості голосів (17 «за», 1 «проти», 5 «утримались») питання, зумовлене необхідністю розпочати опалювальний сезон «Про внесення змін до структури виконавчих органів Долинської міської ради» (відео). З даного питання доповідав Іван ДИРІВ. Проєктом рішення передбачалось 4 штатні одиниці опалювачів перевести зі штату апарату міської ради до управління ЖКГ.

Також не підтримали депутати ( 14 «за», 7 «утримались») питання «Про внесення змін до складу виконавчого комітету міської ради» (відео). На думку міського голови,  це давало  б можливість оперативніше приймати рішення. При розрахунку необхідної кількості голосів для підтримки питань береться до уваги кількість присутніх на засіданні членів виконавчого комітету від загального складу. Проєктом рішення передбачалось утворити виконком  у кількості 32 (було 40), вилучити слова в переліку членів виконавчого комітету «За посадою» по тих 6 округах, де старост досі не обрано. Також пропонувалось вилучити з переліку двох осіб, які стали депутатами ( Володимир Смолій,  Михайло Зелінський) та доповнити перелік членів виконавчого комітету наступними громадянами:  Ігор Жовнір, Назар  Білянський, Богдан  Скрипник).

Після розгляду основного блоку питань було оголошено перерву на 5 хвилин.

Після оголошеної перерви, до зали частина депутатів так і не повернулись. Головував у другій частині пленарного засідання секретар міської ради Віктор ГОШИЛИК, який запросив депутатів до розгляду блоку земельних питань.

Депутат міської ради Ігор ПРОКІПЧИН виявив бажання висловити свою думку щодо ведення пленарного засідання:

«Ми в черговий раз збираємось на сесії щодо земельних питань і у мене дежавю – одна сторона депутатів відвідує свої засідання, інша – не відвідує. В мене прохання до голови міської ради, до секретаря міської ради організувати роботу, щоб депутати під час сесійного засідання знаходились в залі».

Секретар міської ради Віктор ГОШИЛИК зазначив:

«Я хіба можу констатувати, що після перерви фракція «Батьківщина» в повному складі відсутня. З 6 чоловік жодного в залі немає».

Депутат міської ради Максим НОВОСЕЛЬСЬКИЙ наголосив на необхідності висвітлення про цей випадок на офіційних ресурсах ради.

Для прийняття земельних питань щодо передачі земель у приватну власність, які залишились для розгляду, необхідна підтримка як мінімум 2/3 депутатів.  У нашому випадку для прийняття позитивного рішення щодо передачі земель у приватну власність, необхідно 24 голоси.

Зважаючи на кількість депутатів у залі, дані питання на голосування було недоцільно виносити.

Також була спроба розглянути одне дуже важливе для громади земельне питання – найбільшого орендаря на території Долинської ТГ, яке фактично охоплює 5 старостинських округів (понад 300 гектарів для ведення товарного с/г виробництва). Йдеться про розгляд звернення ТзОВ «АКРІС-ЗАХІД». Для  його підтримки вистачало би і 18 голосів. Але у процесі обговорення виникало багато запитань.  У результаті голосування воно не отримало необхідної кількості голосів для його прийняття (15 депутатів проголосували «за» і 2 «утримались»).

У підсумку – жодного земельного питання сьогодні не прийнято.

Зазначимо, що частина звернень від громадян були зареєстровані ще на початку літа. Фактично, всі ці питання були на порядку денному ще 11 сесії, щоразу переносились, загалом сім(!) разів. На 5 пленарне засідання  чергової 16  сесії у земельному  блоці було понад більше 420 питань. Така велика кількість звернень зумовлена також тим, що до територіальної громади було передано  землі за межами населених пунктів, якими до цього часу розпоряджались РДА та органи Держгеокадастру. Щодо цих земель, то  є велика кількість звернень і згідно діючого законодавства кожне звернення повинне розглядатись сесією.  Основна причина – не вистачає кворуму для прийняття рішення.

“Моя позиція – максимум земель потрібно не роздавати безкоштовно, а надавати в оренду, від цього буде користь громаді, а не окремим особистостям” –  прокоментував ситуацію міський голова Іван ДИРІВ. – “Саме це пленарне засідання не можна вважати відображенням всієї картини. Насправді, земельні питання вже «тягнуться» дуже давно – від весни, коли багато депутатів, багато політичних партій і груп впливу побачили, що можна взяти собі землі у власність «на халяву» – без проведення конкурсу, без аукціону, безоплатно. Починають шукати підставних осіб, атовців, людей з інших країв, робити інші маневри, лише щоб отримати ці земельні ділянки. Бо йдуть зміни в законодавстві, і держава все ж ставить запобіжники, аби землі просто так не розходилися, а з тих земель була якась користь для громади. Єдиним ресурсом , з якого громада може отримувати користь в наступні роки, залишиться земля, і, можливо, трохи лісів. Бо нафта рано чи пізно закінчиться. Питання наступне: чи ми з тої землі будемо щось мати як громада, якийсь дохід, наприклад у вигляді орендної плати, плати за землю, інших форм. Зараз земельний податок дуже низький – на рівні 1 відсотку. Орендна плата – від 3 до 12 відсотків. Відповідно – громада може мати надходження з цих земель. Ясно, що нас теж цікавить, щоб ці землі оброблялися, щоб не пустували, не заростали чагарниками. Щоб на них люди працювали, вирощували продукцію.
Тому, ця ситуація, яка склалась саме на цьому пленарному засіданні – це не є відображення усієї картини, а лише якийсь її момент. Не можна казати, що лише якась одна фракція вийшла, а друга не прийшла. Дотепер ті фракції, які хочуть працювати, працюють.
Вважаю, що земля може надаватися у оренду або у співвласність, але тим людям, які або мають попередні рішення, або дійсно хочуть працювати для особистого селянського господарства. Але ж це не можуть бути десятки чи сотні гектарів, погодьтесь.
Тому, моя позиція як міського голови така: максимум земель має надаватися в оренду. Максимум земель має приносити користь громаді, а не просто роздаватися у безоплатну власність”.

До розгляду цих питань депутати планують повернутись ще цього тижня. Попередньо – у четвер.

За перебігом подій у сесійній залі можна було спостерігати онлайн. Посилання

Відео розгляду деяких питань основного блоку:

Відвідуваність депутатів Долинської міської ради восьмого скликання