Шкільному тиру – бути!

У Долинському ліцеї  № 7 планують відновити роботу стрілецького тиру. Свого часу елементи початкової військової підготовки були присутні в майже усіх навчальних закладах, але згодом їх ліквідували. Згодом стало зрозуміло, що вміння влучно стріляти українцям не завадить.

Ідею відновлення тиру обговорили  6 квітня, під час робочої наради  в міського голови Івана Диріва за участі заступників міського голови, директора навчального закладу, керівників та працівників структурних підрозділів міської ради, представника Молодіжної ради.

Цікаву та потрібну ініціативу висловила членкиня виконавчого комітету – представниця ГО «Жіночий погляд» Руслана Гаврилків: «Реалізація задуму посилить військово-патріотичне виховання юного покоління.  Такий напрям  є одним з пріоритетних  в діяльності  ГО  «Жіночий погляд», та обумовлений Меморандумом  про партнерство і співпрацю  між громадською організацією “Жіночий погляд ” та Долинською міською радою, підписаного 25 березня 2021 року».

Єдиний навчальний заклад у нашому місті, який має тир – ліцей №7. Однак він уже давно не використовується за призначенням. При цьому в закладі є всі умови для реалізації задуму –  приміщення з окремим входом і відповідна площа. За словами директорки навчального закладу Наталії Медвідь, приміщення сухе, не підтоплюється, є діючі санвузли.

Для того, щоб «реанімувати» тир, спочатку необхідно подати заявку на отримання гранту. Для цього потрібно розробити концепцію та зібрати необхідний пакет документів:

«Ми ще в грудні дивились на це приміщення, там треба забрати сміття, підремонтувати, подивитись, в якому стані система електричних проводів. Нам варто зробити підготовчі роботи, а тоді підготуємо документацію та подамо заявку на грант. Уже зараз треба показати, що у нас є основа. Я переговорила з кількома підприємцями, вони готові долучитись та надати свою допомогу у впорядкуванні приміщення. Відтак, фахівці зроблять комплексне обстеження та розпочнуть роботу над іншими документами, які є складовими для написання проєкту. Хочемо, щоб відвідувачами тиру були також і маломобільні групи населення, тож варто врахувати і ці норми. Якщо дивитися ширше, то хотілось би, щоб це не просто був тир для сільських населених пунктів, інших шкіл. Якщо ми правильно підійдемо до написання проєкту, то зможемо отримати ліцензію. Це дасть суттєві переваги, та дозвіл із вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею. Хотілось би, щоб у приміщенні був створений невеликий музей зброї. Думаю, якщо нам вдасться отримати грантові кошти та реалізувати проєкт, то ми станемо взірцем для інших громад»,  – зазначила  Руслана Гаврилків.

За підсумками робочої наради голова територіальної громади Іван Дирів дав окремі доручення. До виконання завдань  є мотивація, можливості, бажання працювати, молодь підтримує та хоче змін,  –  без вагань, шкільному тиру таки  бути!