Що цікавого в Долинському РАЦСі?

Одруження, розлучення, народження, смерть, встановлення батьківства, зміна імені або прізвища обов’язково підлягають реєстрації. І якщо на початку минулого століття ці питання були у компетенції церкви, то тепер за це відповідають органи державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦСи).

Завжди є цікавою статистика актів цивільного стану, особливо в порівнянні з минулими роками. Отож, у 2020 році на Долинщині народилось 588 немовлят, що на 2 менше, ніж у 2019 році. Померли 1014 людей, а це на 130 більше, ніж у 2019 році. Одружилось 226 пар. Що цікаво,  у 2019 році поєднали свої долі 317 пар, що 91 більше, ніж минулоріч. Змінили ім’я 34 людини. До порівняння, у 2019 році таких було лише троє.

Різноманітними є імена, які популярні серед новонароджених. Хлопчиків найчастіше називали традиційними українськими іменами або на честь біблійних апостолів: Артем, Іван, Давид, Дем’ян, Максим, Тимофій, Андрій, Роман, Михайло, Веніамін, Іларіон, Лев, Сильвестр, Герман, Юліан, Крістіан, Тимур, Лев. Дівчаткам теж дають, як наші прадавні українські імена, так і трохи екзотичні: Анна, Анастасія, Вікторія, Марія, Дарина, Соломія, Христина, Аделіна, Дінара, Мелісса, Меланія, Ярина, Юліанна.

Окрім щоденної роботи із реєстрацією актів, працівники Долинського відділення державної реєстрації актів цивільного стану видають багато інших документів. Загалом, зареєстровано 1904 актів цивільного стану, що на 58 актів більше, ніж в 2019  році.

Так, у 2020 році надійшло 1097 заяв громадян на видачу витягів, що на 466 більше як у 2019 році. Також в Долинському РАЦСі прийняли 251 документ для проставлення апостилю, 625 запитів від установ, організацій, підприємств, 31 прохання про надання правової допомоги.

Минулого року працівники Долинського РАЦСу провели святкові церемонії одруження для 184 пар. Минулого 2020 року одружились 184 пари, а розірвали шлюб – 40 пар.

Для порівняння, у 2019 році зареєстровано 229 одружень та 24 розлучень.

Ще одним приємним моментом є візити працівників до пологових будинків. У 2019 році вручено 273 свідоцтва про народження немовлят саме у пологовому будинку. Однак, у 2020 році карантинні обмеження внесли свої корективи, довелось змінити умови прийому документів. Таким чином, 73 свідоцтва  про  народження видали у  пологовому  будинку працівники впродовж січня-березня 2020 .

Зворушливими та по-своєму особливими були  ювілейні обряди весілля, які  працівники відділу провели впродовж минулого року. Таких урочистих подій у Долинському відділі державної реєстрації актів цивільного стану минулого року було 2. В 2019 році їх було вдвічі більше.

Замовити їх може будь-хто: як самі ювіляри, так і їхні діти, друзі, родичі. Святкування ювілейного обряду весілля не залежить від кількості років спільного подружнього життя. День народження своєї сім’ї можуть відзначити як пари, що прожили спільно 25, 30, 50 років, так і ті, хто разом 1, 2 чи 4 роки. Святкову дату можна відзначати кожного року. Для цього в Долинському РАЦСі готують дуже цікаву, змістовну програму. Але, знову ж таки, карантинні обмеження вплинули на проведення урочистостей та святкувань.

Надіємось, що цей рік буде ще більш врожайнішим на щасливі дати, урочистості та приємні моменти. А для всіх, хто відвідає Долинське відділення державної реєстрації актів цивільного стану, стане незабутнім і радісним не тільки на 2021 рік, а й весь період спільного життя.