Рятувальники інформують…

…вкотре застерігають громадян про небезпеку хибних викликів

Тільки протягом минулої доби долинські рятувальники здійснили два виїзди на хибні виклики. Одну із суттєвих проблем для пожежно-рятувальних підрозділів, як і для інших оперативних служб, складають саме такі телефонні повідомлення про надзвичайні події. Винуватцями таких жартів стають і діти, і дорослі. Справа в тому, що специфіка пожежно-рятувальної служби полягає в тому, що вона не може залишити поза увагою жоден виклик. І нерідко, поспішаючи на хибний виклик, рятувальники не в змозі надати допомогу тим, хто потребує її негайно. Перенаправлення підрозділів з хибного виклику на справжній призводить до втрати дорогоцінних хвилин, які вкрай необхідні постраждалим.

Рятувальники звертають увагу громадян бути більш свідомими і без потреби не телефонувати на «101».

***

…будьте обережні при виявленні вибухонебезпечних предметів!

З початку 2020 року на території Долинського району та Болехівської міської ради  виявлено та знешкоджено піротехнічною групою аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України в Івано-Франківській області 104 вибухонебезпечних предметів. В основному майже всі небезпечні знахідки знаходять мешканці краю, гуляючи в лісі, біля річки чи займаючись сільськогосподарською діяльністю. Достеменно і досі нікому невідомо скільки ще бойових снарядів приховує наша земля.

У разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих металевих предметів потрібно:

негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);

позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет, та огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей;

повідомити про знахідку службу порятунку за телефоном «101».

Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з „небезпечними знахідками”.

***

…чадний газ

Чадний газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. Тобто, якщо в приміщенні немає достатнього доступу свіжого повітря, погано працює вентиляція, забиті димарі, то там може збиратись чадний газ. Крім того, вітряна погода може спричинити зворотну тягу в димових та вентиляційних каналах, а через це небезпечні продукти горіння не виводимуться назовні і накопичуватимуться у приміщенні.

Чадний газ (СО) небезпечний тим, що потрапляючи в кров, він сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень по організму. Через це людина гине як від задухи. Знаходження протягом двох годин в приміщенні з концентрацією СО у повітрі лише 0,1% призводить до втрати свідомості, після чого людина може швидко померти. Втрата свідомості супроводжується таким знесиленням, що людина навіть помітивши небезпеку, вже неспроможна врятуватись.

Симптоми отруєння чадним газом

Такі симптоми як погіршення світлової та кольорової чутливості зору, погіршення слуху, головний біль, відчуття тиску свідчать про небезпечну концентрацію чадного газу в повітрі (0,05% СО).

При вищих концентраціях газу відчуватиметься сильний головний біль, слабкість, запаморочення, нудота.

Пам’ятайте! Найменше порушення правил безпечного користування газовими приладами може стати причиною удушення, отруєння чадним газом, пожежі або вибуху, призвести до значних матеріальних збитків і смертельних наслідків. Будьте завжди уважні при користуванні газовими приладами – у цьому запорука безпеки!

Андрій ПАНАС
Начальник Долинського РВ У ДСНС