Ремонтні роботи продовжать

Територією нашої громади проходять автомобільні дороги загального користування державного значення: Н-10 «Стрий-Мамалига» та Р-21 «Долина –Хуст».

Сьогодні мова піде про автомобільну дорогу Р-21 «Долина –Хуст».  За результатами проведеної процедури закупівлі, укладено договір на виконання робіт з поточного середнього ремонту цієї автомобільної дороги на ділянках  та розпочато роботи з влаштування вирівнюючого шару покриття в межах затвердженого фінансування.

Інженер технічного нагляду, представник САД Віталій Васільєв розповів про перспективу продовження ремонту.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=dO1TeNbkTds

«На автомобільному шляху «Долина–Хуст» буде продовжено ремонт дороги. Це не капітальний ремонт, а за рахунок коштів поточного ремонту, тому що їх швидше можна освоїти, таким чином оперативніше зробити проєктну документацію, відповідно, швидше провести тендери. Зараз потрібно робити ямковий ремонт,  він буде зроблений 100%, за рахунок коштів експлуатаційного утримання. Фінансування наразі визначено на 100 мільйонів гривень.

Стосовно минулорічних робіт, то на цьому шляху зроблено 5 км в нижньому шарі. Верхній шар потрібно продовжувати, і, як на мене, то на  суму тих 100 мільйонів краще прокласти в нижньому шарі більшу протяжність.

Насамперед, варто робити ті ділянки дороги, де її фактично нема взагалі. І якщо не буде коштів, можна обійтися ямковим ремонтом для того, щоб можна було проїжджати. Такий ремонт буде проводитись з регенерацією, посиленням. Думаю, буде десь  12 кілометрів. Окрім того, у Долині треба робити тротуари, зливову каналізацію та інше. Тут є багато робіт».

Зокрема, заступник міського голови Андрій Курташ акцентував на тому, що початок робіт варто здійснювати від транспортного кільця до місця межі Долини. Наразі силами КП «Комунгосп» проводилися підготовчі роботи – здійснювалася очистка узбічь, бордюрів. Після – працівники підрядної організації провели поточний ямковий ремонт в межах міста.

Уточнені обсяги  ремонтних робіт будуть відомі після опублікування Постанови Кабінету Міністрів України із зазначенням переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування державного значення  у 2021 році.

До слова, на виконання спільної вказівки Державного агентства автомобільних доріг України та Департаменту патрульної поліції НПУ фахівці Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області спільно з профільним заступником Долинського міського голови Андрієм Курташем провели весняне планове обстеження автомобільних доріг державного значення.

Такі заходи покликані визначити стан експлуатаційного утримання автодоріг загального користування державного значення після зимового сезону, а також – належну підготовку автошляхів до літнього періоду експлуатації.

  • Члени комісії здійснили моніторинг рекламних конструкцій, розташованих у межах смуги відведення автомобільних доріг державного значення.
  • Акцентовано на необхідності заміни дорожніх знаків45 «Початок населеного пункту» та 5.46 «Кінець населеного пункту», встановлених на автодорогах державного значення для позначення населених пунктів, де житлова забудова не прилягає безпосередньо до проїзної частини, на дорожні знаки 5.47 «Початок населеного пункту» та 5.48 «Кінець населеного пункту» відповідно.
  • Особлива увага приділена аварійно-небезпечним ділянкам, місцям концентрації ДТП, функціонуванню ліній зовнішнього освітлення, засобів відеоспостереження за станом дорожнього покриття, належному утриманню смуги відведення, стоянок і місць тимчасового відстоювання автотранспортних засобів.
  • Перевірено наявність перехідно-швидкісних смуг, заїздів та виїздів з них, наявність технічних засобів організації дорожнього руху на ділянках об’єктів сервісу та їх відповідність схемам організації дорожнього руху.
  • Проведено обстеження нерегульованих пішохідних переходів, розміщених на ділянках автодоріг державного значення та пролягають через населені пункти. Здійснено перевірку місць виконання робіт на вулично-дорожній мережі та їх відповідність ДСТУ 8749:2017. Зобов’язано демонтувати тимчасові дорожні знаки та відновити проїзні частини, тротуари та узбіччя після завершення робіт.
  • Перевірено облаштування залізничних переїздів та підходів до них, через які здійснюється автобусний рух.

За результатом обстеження визначено завдання для підрядних підприємств та органів місцевого самоврядування і терміни виконання робіт. Їх виконання сприятиме належному утриманню дорожньої мережі та покращенню безпеки руху.