Позиція міського голови щодо перегляду тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення

Днями комунальне підприємство «Водоканал» Долинської міської ради звернулося до міської ради з питанням щодо перегляду тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Свою позицію з цього приводу висловив міський голова Іван Дирів:
“Діючий тариф (з огляду на скасування судом тарифу, встановленого ще районною радою в частині водопостачання для юридичних осіб) не покриває поточні витрати підприємства. В даний час накопичилась кредиторська заборгованість близько семи мільйонів гривень та існує двомісячна заборгованість з виплати заробітної плати. Стан комунікацій не є задовільним і, якщо не проводити поступової заміни трубопроводів, запірної арматури, за кілька років є реальна небезпека зупинки подачі води за певними напрямками. Низький рівень заробітної плати та заборгованість з її виплатою призводить до дефіциту кваліфікованих кадрів та їх відтоку”.
Також міський голова Іван Дирів докладно проаналізував першочергові шляхи вирішення даного питання:
“Перше – внутрішні резерви. Зниження технологічних втрат (ліквідація поривів). Принагідно прошу мешканців оперативно повідомляти КП «Водоканал» про виявлені пориви водопроводів. Боротьба з крадіжками води (несанкціоновані підключення до мереж, втручання у роботу приладів обліку води) – зменшення комерційних втрат. Друге – проведення оптимізації структури та штатної чисельності і за рахунок цієї економії збільшити заробітну плату щоб якось наблизити її до гідного рівня. Наступне – запропоновану величину тарифу КП «Водоканал» вважаю неприйнятною,тому буду пропонувати депутатам на черговій сесії міської ради прийняти програму фінансової підтримки КП «Водоканал», що дозволить не так суттєво підвищувати тарифи”.