Поліцейський офіцер:   головне – довіра людей!

Капітан поліції Богдан Тряско – один із 5 поліцейських офіцерів громад, які із березня  почали служити в територіальних громадах. До того, як стати «шерифом» у рідній  Долинській ТГ, він протягом  кількох років працював тут дільничим. Через  майже місяць роботи в новому статусі каже, що відмінностей між тим, що було раніше і як стало тепер, дуже багато.

За словами Богдана Володимировича, тепер методи його роботи змінилися: «Раніше я виконував функції скоріше карального органу й працював за іншою системою. Мені як дільничному треба було скласти певну кількість протоколів, обов’язково розкрити злочин. А для офіцера головне –  профілактика та роз’яснення».

Мета співпраці з громадою – посилити надання ефективних поліцейських послуг мешканцям та зміцнити довіру населення до поліції.

«Важливо, щоб люди нам довіряли», – наголошує  Богдан Тряско. – Певна частина населення ще не сприймає ПОГа (поліцейського офіцера громади) як свого помічника та захисника, а сприймає як караючий орган. Хоча, з цього приводу вже є позитивні зрушення. З часом, сподіваємось, змінимо думку остаточно».

24/7 –  ефективна комунікація

Дійсно, важливо вміти легко знаходити спільну мову з населенням незалежно від соціального статусу, віку чи інших особливостей.

Правоохоронець ділиться: «Планую, що мій робочий день буде складатися зі  спілкування з мешканцями громади 24/7, вирішення їхніх проблем та задоволення потреб згідно діючого законодавства. Однак, мусимо це робити спільно з старостами, депутатами та іншими. За певний проміжок часу ми прозвітуємо перед громадою, і вже згодом зможемо говорити про результати. Також ми створили групу в соціальних мережах, долучили учасників, щоб комунікація була ефективнішою. Вже відвідали засідання виконавчого комітету, прийдемо і на сесії, щоб познайомитись з мешканцями ближче».

Голова Долинської міської ТГ Іван Дирів переконаний, що співпраця буде результативною: «Ми, як представники влади, спільно з старостами округів  та поліцейськими офіцерами зробимо так, щоб наші люди відчули – стало безпечніше,  спокійніше, краще, затишніше, адже це наша спільна робота».

Акцент на профілактиці та розясненнях

Проєкт «Поліцейський офіцер громади» спрямований на забезпечення відкритої, тісної співпраці громади та поліції заради створення безпечного середовища, де поліцейський офіцер – це частина громади: він тут проживає, щоденно забезпечує порядок, проводить профілактичну роботу, своєчасно реагує на проблеми, його робота повністю орієнтована на потреби жителів громади.

Офіцери громади отримують заробітну плату  та мають соціальні гарантії як працівники поліції, а от умови роботи їм – матеріально-технічну базу забезпечила громада – такі умови проєкту. Проте й звітують поліцейські не лише перед своїм керівництвом, а й перед громадою.

 Як усе починалося

12 березня в Долинській громаді вже розпочали роботу 5 поліцейських офіцерів. Перший обов’язок на цій посаді – запобігти правопорушенням: працювати з людьми, проводити бесіди, інформувати. Зробити так, щоб мешканці довіряли поліцейському.

Пройшовши конкурсний відбір, навчання та стажування поліцейськими офіцерами Долинської громади стали: капітан поліції  Богдан Тряско, капітан поліції Михайло Лапків, старший лейтенант Назарій Новошицький, капітан поліції Андрій Перекицей, старший лейтенант Михайло Фамелюк. Раніше всі вони працювали тут, тож територію громади знають добре.

Відразу після призначення поліцейські взялися до активної роботи: проводять профілактичні бесіди з населенням, відвідують освітні заклади громади, культурні заходи, проводять рейди, виїжджають на звернення.

Наразі спільно з виконавчим комітетом міської ради розробляються графіки виїзних прийомів громадян по населених пунктах громади, планується подальша спільна робота.

ПОГ не зволікають, вже почали налагоджувати тісну співпрацю. І досить швидко на Долинщині поліцейські офіцери довели, що необхідні громадам.