Покращення якості надання медичних послуг – ключове завдання у роботі КНП «Долинська багатопрофільна лікарня»

Обов’язок забезпечувати надання медичної допомоги в громаді – це не просто витрати, а можливість впливати на розвиток медицини та покращити якість медичних послуг на території громади.

Сучасна, добре обладнана лікарня буде перевагою та робитиме громаду привабливою  як для мешканців, так і для інвесторів. Оснащені та потужні медзаклади згодом починають заробляти самі, але до цього місцева громада має спочатку інвестувати в розвиток закладу. Саме тому під час чергової 11 сесії депутати підтримали Програму  підтримки надання населенню медичних послуг на 2021 -2024 роки.

У наступних роках у КНП «Долинська багатопрофільна лікарня»  планують зробили чимало «перевтілень», які приваблять до лікарні пацієнтів. Зокрема, згідно Програми,  хочуть придбати лікувально-діагностичне обладнання та набори  інструментарію, відповідно до табелю оснащення для консультативно-діагностичного відділення, в т.ч. дитячого.

В час сьогодення  паперова система карток пацієнтів та запис до лікаря стали електронними скрізь. Тому комп’ютери, ноутбуки, багатофункціональні пристрої для друку, сканування та копіювання – незмінні помічники у щоденній роботі медиків. Придбання їх – необхідність на даному етапі.

Гостро стоїть питання із закупівлею  антирабічної вакцини  для профілактики сказу. Випадків сказу більшає, отож медики мають бути готовими до прийому пацієнтів.

Турбуються у закладі про медикаментозне забезпечення учасників АТО/ООС, що проходять лікування в КНП «Долинська багатопрофільна лікарня». З цією метою до програми включили і такий пункт.

Серед інших важливих турбот – допомога при кровотечах під час пологів. Адже забезпечення невідкладної допомоги породіллям – першочергова вимога, де на лік інколи ідуть інколи  дорогоцінні хвилини.

На особливому контролі  –  хворі на цукровий  діабет. Тому в Програмі підтримки передбачено відшкодування вартості інсуліну для лікування.

Серед величезної кількості збудників інфекційних захворювань особливе місце належить кишковим інфекціям, інфекціям сечовивідних шляхів та інфекціям органів дихання. Для виявлення збудника потрібне бактеріологічне дослідження, отож  для їх проведення у Програмі також передбачені кошти.

Як  не прикро, та все частіше звертаються до долинських медиків пацієнти з неврологічною симптоматикою. Згодом в лікарні  планують  створення і функціонування відділення реабілітації хворих неврологічного профілю.

Саме медики є магнітом для пацієнтів. Тому створення умов для лікарів варто сприймати не як соціальну підтримку, а інвестицію у розвиток громади та медичного закладу. З цією метою в Програмі  зазначено пункт «Місцеві стимули», що передбачає: оплату праці медичного персоналу  за роботу в призивній та приписній комісії при військовому комісаріаті, преміювання медичних працівників за результатами роботи та  оплату праці за надання медичних  послуг (проведення медичних оглядів) працівникам бюджетних установ.

Непроста епідеміологічна ситуація та її ускладнення також внесли корективи у роботу медиків та лікарні загалом. Однак, надання послуг, придбання товарів, виконання певних робіт ніхто не відміняв. Відповідно, і оплату також. На ці витрати у Програмі передбачені кошти, що передбачають придбання засобів захисту та дезінфекції, тестів, реактивів, медикаментів, кисню, малоцінного медичного інвентаря  та обладнання, інших витратних матеріалів.

Серед багатьох проблемних питань в охороні здоров’я одним із ключових залишається питання фінансового забезпечення медичного обстеження призовників. Однак у долинській лікарні це передбачили, а відшкодування вартості витратних матеріалів та послуг по надання військовозобов’язаних та призовниках  включили до Програми.

Зручність та комфорт пацієнтів  – ключові завдання, які постають у час сьогодення. Тож, з цією метою передбачено капітальний ремонт приміщень: частини приміщення консультативно – діагностичного відділення та приміщень для проведення реабілітації (закупівля обладнання) та капітальний ремонт  адміністративного корпусу (усунення наслідків пожежі).

Придбання меблів у відділення невідкладної «екстреної»  медичної допомоги  – теж передбачено. Окремо враховані витрати на енергоносії.

Ключова фігура у медичній реформі – це фаховий лікар. Постійна комунікація з мешканцями громади, фахівцями, спеціалістами – важлива ланка роботи. У Долинській багатопрофільній лікарні це добре розуміють, ось тому обгрунтували необхідність забезпечення підтримки підвищення кваліфікації медичних працівників, направлення  на стажування та обмін досвідом.

Медичний заклад, у якому є висококваліфіковані фахівці та новітнє медобладнання, зможе привабити сучасними умовами, комфортом, професійною медичною допомогою та укріпить довіру мешканців. Як і усюди, тут є певні труднощі, та все ж лікарня сміливо дивиться у день завтрашній та обнадійливо будує плани на перспективу.

Докладніше із Програмою, передбаченими витратами та очікуваними результатами можна ознайомитись на сайті міської ради:

 https://dolyna.if.ua/doc/rishennya-sesiji//pro-prohramu-pidtrymky-nadannia-naselenniu-medychnykh-posluh-na-2021-2024-roky/

Фінансування заходів здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок коштів міської ради, а також коштів благодійних організацій та інших джерел, не заборонених законодавством.