Почали боротися з масовими вирубками лісу

З кожним лісовозом дерев у лісах нашої громади стає менше. Проблема вже не один рік турбує Долинський край, його жителів.
Невідкладно, зважаючи на звернення жителів громади щодо скарг на нищення доріг, варварського поводження з лісовими ресурсами, 1 липня міський голова Іван Дирів підписав розпорядження про створення робочої групи із запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів на території Долинської міської територіальної громади.
До слова, представники міської ради вже на першому виїзді виявили факти неналежного ведення лісового господарства. Ділянки рубок захаращені, без відповідних знаків та маркування, деревина знаходилась на земельних ділянках не відведених для таких цілей. Було ще ряд інших порушень.
Тоді за викликом на місце прибули представники національної поліції, які зафіксували дані обставини. До правоохоронних органів написана відповідна заява.
А цими днями робоча група спільно з поліцейськими офіцерами громади та Сектором оперативного реагування здійснили черговий виїзд до с. Белеїв.
Рухаючись по грунтовій дорозі, яка веде у лісовий масив між селами Белеїв та Міжріччя, неподалік ферми, на землях комунальної власності, представники робочої групи виявили складування колод без відповідного дозволу на зберігання у кількості 52 штуки породи дуб (довжиною близько трьох метрів),а також близько 15 колод різної довжини та 7 колод хвойної породи різної довжини. Кому належить ця деревина – наразі не відомо. Територія вкрай занедбана, дороги зруйновані великогабаритним транспортом. Лісоматеріал – без відповідних знаків та маркування. З цього приводу представниками міської ради подана відповідна заява до правоохоронних органів за фактом незаконної рубки та неналежним поводженням із землями комунальної власності громади.
«Запевняю, що й надалі, спільно з поліцейськими офіцерами громади, з старостами та активною громадськістю будемо наводити порядок з веденням лісового господарства на території громади. Наразі працюємо над системою ефективного контролю за використанням лісових ресурсів, законністю в даній галузі», – наголошує голова Долинської ТГ Іван Дирів.