Ожеледиця і снігопад – небезпека для водіїв та пішоходів

З погіршенням погодних умов (сильні снігопади, ожеледиця на автошляхах) актуальним на сьогоднішній день залишається питання безпеки на дорогах.

Щоб попередити негативні наслідки на дорогах, Долинський РВ У ДСНС України у Івано-Франківській області звертається до громадян із застереженням бути обачними та обережними. Завжди варто пам’ятати, що за поганої погоди найкращий вихід  – відмова від поїздки. Якщо ж її не можна скасувати, то водіям потрібно бути дуже уважними та неухильно дотримуватися усіх правил дорожнього руху, щоб не потрапити в небезпеку.

Пам’ятайте, що на слизькій дорозі не можна гальмувати різко. Не можна робити різких маневрів, їздити на великій швидкості. Варто уникати обгонів. Будьте особливо уважні при русі на мостах та естакадах. Зверніть увагу, що в умовах поганої видимості пішоходи гірше орієнтуються на дорозі. Існує велика загроза, що люди, які переходять дорогу, можуть підсковзнутися і впасти, тому наближаючись до пішохідних переходів, знижуйте швидкість до мінімуму.

При підготовці до їзди взимку необхідно підготувати транспортний засіб, а саме: провести заміну шин автомобіля відповідно до сезону. В автівці водіям слід завжди мати снігову лопату, трос, термос із гарячим чаєм, заряджений мобільний телефон, теплі речі та достатній запас пального для можливості зігрітися у разі потрапляння у сніговий замет.

Зонами підвищеної небезпеки є гірський перевал, де існує ризик утворення транспортних заторів. При перетині таких небезпечних ділянок водіям слід бути особливо пильними. Власникам великогабаритних транспортних засобів необхідно подбати про обладнання автомобілів ланцюгами проти ковзання, лопатами для відкидання снігу, перевірити наявність гаків та тросів для буксирування.

Якщо з Вами в дорозі трапилася надзвичайна подія та  потребуєте допомоги рятувальників, – телефонуйте за єдиним номером «101», або ж за номером +380 (34) 254 93 03 чергових Служби автомобільних доріг у Івано-Франківській  області.

Андрій Панас
Начальник Долинського РВ У ДСНС