Обережно — фальсифікат!

Алкогольна продукція досить популярна серед фальсифікаторів. Як не прикро, проблема спиртних напоїв невідомого походження дошкуляє також і нашій громаді.

Міський голова Іван Дирів дав доручення у терміновому порядку вживати заходів для унеможливлення випадків підробки алкоголю. З цією метою готується проєкт рішення щодо боротьби із «фальшивками».

В межах цільової роботи та з метою аналізу проблеми, було здійснено декілька виїздів у села громади. В підсумку  – виявлено торгівельний заклад, через який реалізовувався алкоголь сумнівної якості. На продукцію зловмисники наносили акцизні марки з номерами, що були видані у попередні періоди, тобто використали марки старого зразка. Хоча, з 1 травня 2020 року  (згідно постанови Кабміну від 12.02.2020р. №74) запроваджено нові марки акцизного податку для алкогольних напоїв. Що стосується старих марок акцизного податку –  на підставі актів інвентаризації до 1 червня 2020 р.  – вони підлягали утилізації.

На вилученій продукції є інші ознаки підробки —акцизні марки наклеювали на пляшки вручну, неохайно, якість марок низька, від того при купівлі вони вже пошкоджені.

До прикладу, на одній з пляшок (фото додаються),марка датовані 2016 роком (яка, до речі, повинна бути утилізована), дата розливу – 18 лютого 2017 року, а термін придатності алкоголю зазначений 24 місяці. Отож, така продукція не може категорично використовуватись!

Або ж інший: марка датована 2017 роком, розлив відбувся у липні 2020 року. Це означає, що на пляшці повинна бути вже нова марка (утилізацію старих провели до 1 червня). Таких прикладів можна наводити безліч.

Окрім того, алкогольні напої, ймовірно, є водно-спиртовою сумішшю, не відповідають вимогам чинного стандарту України, становлять загрозу для життя та здоров’я людей при їх вживанні. Обіг на ринку нелегальної продукції створює нечесну конкуренцію по відношенню до сумлінних платників та завдає значних втрат місцевому бюджету у вигляді несплачених податків.

Тим часом, міський голова Іван Дирів ініціює проведення подальших перевірок у місті та населених пунктах громади з метою недопущення потрапляння фальсифікату  для продажу у торгівельних точках.

Закликаємо громадян бути уважними та обирати якісну та легальну продукцію для споживання. Бережіть здоров’я.

Як виглядають нові акцизні марки на алкоголь – дивіться на зображенні нижче:

ЗРАЗКИ марок акцизного податку для алкогольних напоїв  вітчизняного виробництва

Старі марки, яких уже не повинно бути в обігу – виглядають ось таким чином:

В жодному випадку не купуйте продукцію з такою маркою, а одразу повідомляйте відповідні служби. Можливо, цим вчинком Ви рятуєте комусь життя.