Нарешті розрубали Гордіїв вузол, який з 2018 року не давав можливості громаді отримувати додатковий фінансовий ресурс, – Іван ДИРІВ про домовленості з “Укрнафтою”

З депутатським корпусом детально обговорили проєкт угоди з ПАТ «Укрнафта», а саме текстову частину, яку пропонується на схвалення депутатам.
Слава Богу, ми з головою Правління “Укрнафти” порозумілися по всіх основних критеріях та досягли домовленостей по принципових показниках. Фахівці працювали над текстовою частиною самої угоди, над проєктами мирових угод, які будуть затверджені у судах щодо оренди тих ділянок, які є спірними. Нам вдалось вийти на погоджений варіант у добровільному порядку.
Зараз цей документ на схваленні Правління лідера нафтової галузі України, після цього буде поданий на розгляд нашими депутатами в сесійній залі.
Нарешті розрубали Гордіїв вузол, який впродовж багатьох років, починаючи з 2018 року, не давав можливості громаді отримати додатковий фінансовий ресурс у вигляді орендної плати за землю. Це з одного боку. З іншого – іміджеві втрати, постійні суди і публічні перепалки з одним із найбільших платників податків у нашій громаді.
ПАТ «Укрнафта» зобов’язується виплатити досить значну для громади суму за попередні роки. Також ми укладаємо договори довгострокової оренди до 2032 року. Міська рада з свого боку планує прийняти рішення про поділ земельних ділянок. Площі дещо зменшаться, але пропонується збільшення відсоткової ставки.
Це такі взаємні поступки сторін, і для того, щоб ми вийшли з важкої ситуації і почали нормально працювати. Найперше, це будуть партнерські відносини з компанією та громадою, а з другого боку – це додатковий ресурс, який дозволить громаді пережити непрості часи, а також мати можливість і гарантію в майбутньому, принаймні, в десятирічній перспективі, мати стабільні надходження і можливості для розвитку.