НАМ ВДАЛОСЬ: ЖОДНОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПЕРЕД ОСВІТЯНАМИ!

Про те, як вдалось впоратись із мільйонною заборгованістю, міський голова Іван ДИРІВ розповів у відеозверненні .

Минулий рік був дуже непростий. Я відверто не пам’ятаю такого року в історії міста чи в місцевому бюджеті. З огляду на те, що держава не додала громаді освітню субвенцію, утворився дефіцит близько 32 мільйонів гривень. 

 

Частину ми дофінансовували упродовж року з місцевого бюджету. Тим не менш, на кінець 2021 року не вдалося покрити всю суму і 12-мільйонний борг перейшов у 2022-й. Плюс ніхто не відміняв незабезпеченості у 2022-му. 

 

Цього року, у зв’язку з війною, держава зменшила на 10% обсяг освітньої субвенції для всіх громад України. Для Долинської ТГ ця сума складає 18,6 мільйонів гривень. 

 

Це був для нас серйозний виклик. Мережа освітніх закладів практично не змінювалась. Депутатський корпус у цьому напрямку не діяв. Окремі люди взагалі намагались роздути тему закриття навчальних закладів, хоча питання так не стояло в принципі (!). Свою чітку позицію заявляв неодноразово: жоден заклад не буде закритий. В кожному селі однозначно має бути навчальний заклад, інше питання – який саме (початкова школа, гімназія на 9 класів чи ліцей).

 

Не зважаючи на це, ми покрили весь борг. На кінець жовтня 2022 року ми не маємо жодної заборгованості перед освітянами!

 

На час прийняття бюджету залишалось близько 19 мільйонів незабезпеченості. Завдяки економії на енергоносіях та капітальних видатках у зв’язку із введенням воєнного стану, було запроваджено внутрішні заходи та задіяно місцеві резерви. Ми повністю закрили минулорічний 12-мільйонний борг по заробітній платі та знівелювали цьогорічний 19-мільйонний дефіцит з місцевого бюджету.

 

Ми розуміємо, що до кінця року коштів на покриття дефіциту освітньої субвенції не вистачає. Але! Такого шаленого дефіциту, який прогнозувався на початку року (а також після чергового зменшення обсягу субвенції із введенням воєнного стану), зараз немає. Від себе зроблю все залежне, щоб 2022 рік ми завершили без боргів. Сповнений оптимізму, що це посильно зробити спільно, якщо відкинути політичні та інші моменти.