Наближається до завершення 2-й етап конкурсу Громадського бюджету -2020

Сьогодні, 12 листопада, відбулося 2-е засідання комісії з питань бюджету участі (робочої групи) з метою проведення верифікації (перевірки) та узгодження поданих проектів Громадського бюджету.

На попередньому засіданні комісія висловила до деяких проектів зауваження і пропозиції, які в основному стосувалися деталізації поданих ініціатив, уточнення місця реалізації проекту, доопрацювання бюджетної частини.

Протягом тижня, який відводився на доопрацювання проектів Громадського бюджету, зауваження та пропозиції були враховані їх авторами.

Підсумовуючи процес перевірки проектів, з радістю повідомляю, що комісія прийняла рішення допустити до голосування всі 33 проекти Громадського бюджету.

Для інформації наведу трошки статистики. Подано проектів, що плануються реалізувати в сільських громадах ОТГ – 7, в м. Долина – 26. Найбільша кількість проектів передбачає облаштування дитячих, ігрових та спортивних майданчиків – їх 15, проектів спрямованих на сприяння розвитку освіти в закладах – 9, з питань благоустрою територій – 6, 2 проекти соціального спрямування і 1 туристичного напрямку.

Нагадаю, що з міського бюджету на реалізацію громадських проектів буде виділено 1 000 000 грн., а вартість одного проекту з міського бюджету не повинна перевищувати 100 000 грн. Отже, попереду неабияка конкуренція та серйозна боротьба за кращі проекти.

Голосування на сайті міської ради розпочнеться 16 листопада о 00:00 год і триватиме до 24:00 год. 15 грудня. Закликаю всіх жителів об’єднаної територіальної громади долучатися до процесу голосування, визначатися із проектами, які вас зацікавили та підтримати авторів громадських ініціатив. Кожен бажаючий віком від 16 років, який має реєстрацію місця проживання в Долинській ОТГ, може проголосувати за 2 проекти.

Це буде уже 4-й конкурс громадських бюджетів, організований Долинською міською радою. Вперше про громадські ініціативи ми заговорили у 2016 році та передбачали в проектах обов’язкове співфінансування на рівні 10%. На конкурс було подано тільки 3 проекти, один з яких не відповідав вимогам Положення та був відхилений комісією. В результаті у 2017 році громада змогла реалізувати лише 1 громадський проект. Положення про громадські ініціативи було переглянуто та вилучено норму про обов’язкове співфінансування. Активна промоційна робота наступного року спонукала до залучення громадськості міста і уже на голосування у 2018 році були допущені 25 проектів, 4 з яких успішно реалізовані. Фінансову підтримку громадських ідей у 2019 році отримали 7 проектів з поміж 15 поданих на конкурс. Незабаром будемо звітувати про їх реалізацію.

Цьогоріч активність є найвищою, а це свідчить про зацікавленість жителів нашої громади у розвитку своїх територій. Результати цьогорічного відбору проектів побачимо після завершення голосування під Новий рік. Всім авторам проектів та їх ініціативним групам бажаю перемоги та йти активно до результату.

Світлана САПЕТНА
Керуюча справами виконавчого комітету
Долинської міської ради