На порятунок історичної спадщини

Сьогодні здійснено 3D-сканування костелу Народження Пресвятої Діви Марії, щоб науковці могли використати цей матеріал для дослідження та оцінки стану об’єкта.
Роботу зі сканування здійснили в рамках реалізації ґрантового проєкту ІФНТУНГ «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної і культурної спадщини на транскордонній території Румунії та України» за партнерства управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій обласної державної адміністрації.
«Проєкт – це вагома інвестиція в туристичну галузь Прикарпаття» – розповідають заявники. Івано-Франківський національний університет нафти й газу виграв грант на популяризацію об’єктів історичної спадщини ще у 2020 році, який планували завершити до серпня 2021, але через карантин проєкт продовжили до кінця року.
Загалом планується просування 50 історичних та історико-культурних об’єктів Івано-Франківської області а також 50 у Сучавському повіті. Крім сканування – створення рекламної продукції, відеороликів, віртуальних 3D-турів і таке інше.
Коротко про проєкт.
В рамках «Спільної Операційної Програми Румунія – Україна 2014-2020» Сучавський університет «Штефана чел Маре» (USV) (головний бенефіціар) та Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (ІФНТУНГ) (партнер) з лютого 2020 року реалізовують Проєкт «Розвиток транскордонного співробітництва щодо популяризації об’єктів історичної та культурної спадщини на транскордонній території Румунії й України» – HE-CROSS, EMS ENI код 2SOFT / 2.1 / 91.
Термін реалізації Проєкту – 18 місяців. Проект є частиною пріоритетного напрямку 2.1 Програми – збереження та популяризація історико-культурної спадщини.