Мистецтво “Лабіринту”

Місяць тому,  14 вересня, у музеї «Бойківщина» відбулася творча зустріч  з нагоди відкриття персональної  виставки  Лідії Крипак-Уварової «Лабіринт».

Привітати мисткиню прийшли поважні долиняни, серед яких представники влади, освіти, культури та громадськості.

На початку заходу від імені  п. Лідії виступала  Ольга Діденко – професійний екскурсовод – розповідаючи про історію створення картин, натхнення, експериментальність, винайдення свого оригінального стилю,  а також про образ і роль жінки, яка представлена, практично, в кожній роботі.

Від імені всіх долинян з привітальним словом виступив Олександр Питлик – начальник відділу культури Долинської міської ради і щиро бажав радувати своєю творчістю не тільки українців, але й іноземців, адже роботи варті того, щоб про них говорили в світі.

Також добрі слова звучали і від колег-художників – Ірини Дмитрів та Богдана Фреїва, які є викладачами Долинської художньої школи.

І, звісно, ми з задоволенням послухати і чоловіка п. Лідії – Андрія Уварова, адже розуміли, що багатодітній матусі (а такою являється п. Лідія, адже має 4 діточок), щоб творити таку кількість робіт треба мати міцну опору і надійний тил, яким являється її чоловік для неї.

Лідія Крипак-Уварова є жителькою Дрогобича.  У 2000 р. завершила навчання у Стрийському художньому технічно-професійному училищі, у 2003 р. закінчила Дрогобицький педагогічний університет ім. І. Франка.  Свого часу тривав довгий пошук своєї техніки, стилю, п. Лідія пробувала свої сили в створенні ікебан з сухотрав,  малювання картин на стружці і рельєфному ліпленні на стіні. Також це була змістовна графіка, а пізніше – створення  картин з натуральної шкіри. При чому використовується шкіра, яка вже була у вжитку. Тобто виставка «Лабіринт»  є ще й, частково, екологічною!

Лідія Крипак надихається у своїй творчості міфологією, українськими легендами, притчами, історичними подіями. Наприклад, на створення картини зі шкіри «Летюча мить» її надихнув вірш Олександра Олеся «Чари ночі», а з останнього – це створення бога Шума, після виступу гурту Go-A на Євробаченні.

Всі роботи зі шкіри створені як 3D-моделі, їх об’єм вселяє відчуття присутності героїв картин серед нас.

Виставка «Лабіринт» представлена не тільки шкірою. Вона умовно поділена на 4 секції, серед яких мають місце  ще живописні та експериментальні картини,  а також графіка.

Цікаво, що у графіці  присутня колаборація з поетесою Оленою Похальчук, вірші якої доповнюють картини. Витончені лінії, лаконічність кольорів, ледь вловимі деталі – графіку можна розглядати вічно, шукаючи в ній приховані сенси.

Варто зауважити, що перша персональна виставка п. Лідії відбулася не так давно – у 2018 р. і з тих пір вона підкорює серця великих і малих міст. Ми від щирого серця бажаємо не зупинятися на досягнутому, творити і дарувати радість естетичного задоволення ще багатьом людям.

Також щиро запрошуємо і долинян відвідати виставку-продаж «Лабіринт», яке ще близько місяця триватиме в музеї «Бойківщина» (м. Долина, Чорновола,2а)