Міський голова провів робочу нараду щодо управління й обліку земель за межами населених пунктів, переданих у комунальну власність громади від уряду

Міський голова закликав мешканців територіальної громади, які мають рішення сільської ради та користувались земельними ділянками, що перебувають за межами населених пунктів, звернутися до місцевих землевпорядників для допомоги в оформленні приватизації землі.

Під час робочої наради щодо управління й обліку земель за межами населених пунктів, переданих у комунальну власність громади від уряду, у вівторок 22 червня, міський голова Іван Дирів дав відповідне доручення землевпорядникам повідомити мешканців, які мають рішення сільських рад та користуються землями за межами населених пунктів про необхідність їх приватизації, тобто узаконення права власності. В майбутньому це унеможливить ризики втрати земельної ділянки, що якраз і важливо для мешканців, які з користувачів набудуть статусу власників.
Напередодні робочою групою було проведено детальний аналіз земель, які було передано з Державного земельного кадастру та складено відповідний Акт.
Також було доручено вивчити інформацію про стан та наявність вільних земель в межах населених пунктів, оновлення нормативних грошових оцінок населених пунктів та підготувати на сесію проєкти рішень про включення земельних ділянок, право оренди яких підлягатиме продажу на земельних торгах, а також створення земельної інспекції (служби) для контролю за використанням та охороною земель.
Довідково:
17 листопада 2020 року Держгеокадастр видав наказ №485 «Деякі питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності до комунальної власності». Цим документом керівників головних управлінь Держгеокадастру в областях зобов’язано передати земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність відповідно до статті 117 Земельного кодексу України з 17 листопада 2020 року.