Міський голова Іван Дирів: “Теплий дім” є і буде закладом для дітей!

Про свою позицію стосовно ліквідації центру соціальної підтримки дітей та сімей “Теплий дім” міський голова Іван Дирів висловлював неодноразово. Однак, завжди знаходились ті, хто своїми необґрунтованими міркуваннями та безпідставними підозрами все ж піддавали сумнівам благі та прозорі наміри міського керівництва стосовно дітей та сімей, що досі перебували в закладі.

«Дуже багато спекуляцій на цю тему знайшли в рішеннях якусь «політизацію». Я хочу сказати про свою позицію, аби розвіяти ці чутки. Нещодавно обласна рада прийняла рішення про припинення діяльності Долинського обласного центру соціальної  підтримки дітей та сімей «Теплий дім». Звісно, нас це питання не може нас не турбувати, воно викликало резонанс у суспільстві, жваве обговорення  як в соціальних мережах, так в кабінетах, напевно,  обговорювали навіть на кухні…».

Отже, яка ж позиція керівництва ради та  міського голови?

«Зараз  хочу сказати,  заявляв це я навіть ще напередодні сесії обласної ради,  в будь-якому випадку ми однозначно за те, щоб заклад для дітей у Долині  був і точно був! Ми обов’язково збережемо його для дітей та малечі з особливими потребами».

Міський голова Іван Ярославович запевнив, що зазіхати кому-небудь на майно не дозволять, бо заклад має бути для дітей:

«Ніхто й ніколи, ну принаймні поки я тут, жодного квадратного метра, чи землі чи подвір’я, ніхто нікому не збирається віддати чи дарувати або в іншому випадку десь відчужити. На цьому я хочу наголосити, щоб не було спекуляцій. Цей заклад є і буде для дітей».

Іван Ярославович додав, наразі в рішенні  поки що не вказано що обласна рада буде робити з майном, тільки 4 пунктом зазначено:

«Рекомендувати обласній державній адміністрації вирішити питання щодо подальшого використання та передачі в оперативне управління приміщення Долинського дитячого будинку «Теплий дім» Івано-Франківської обласної ради, врахувавши потреби підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області», — зачитав міський голова.

Про готовність міської ради прийняти майновий комплекс у власність громади говорили давно. Позиція не змінилась і сьогодні, міський голова підтвердив готовність таких намірів, хоча, це значною мірою навантаження на бюджет. Але коли мова про дітей, то такі питання розглядаються докладно, а рішення приймати варто розсудливо і цілеспрямовано:

«Ми готові до цього.  Ще в 2019 році було рішення міської ради про готовність прийняти майновий комплекс  у власність територіальної громади. Я сьогодні підтверджую таку готовність і заявляю про те, що ми збережемо це майно, наповнимо його і будемо використовувати для дітей. Якщо таке буде рішення області передати майно нам. Тому,  прошу,  менше  обговорень  цієї теми».

Однак, не варто виключати, що заклад все-таки зазнає змін.

«Звичайно, в такому вигляді , як він зараз, ми не можемо і не маємо спроможності його утримувати, але є бачення зробити щось для дітей на базі цього майна. Днями Світлана Омелянівна (начальниця фінансового управління. Ред.) і Алла Вікторівна, як профільний заступник,  і спеціалісти Служби у справах дітей прораховували вартість такого утримання. Спільно думали над ідеєю  створення Центру  соціальної підтримки дітей та сімей, хоча б одного відділення, де могли б перебувати  сім’ї з дітьми з обмеженннями життєдіяльності . Звичайно, це певне навантаження на наш бюджет, але ми однозначно з цим справимося і такий заклад для дітей збережемо».

Очільник громади заявив, що всі кроки, які здійснюватимуть в подальшому, будуть максимально публічними, прозорими і зрозумілими, виключно в інтересах дітей.

«В середу, об 11 годині,  у нас відбудеться виїзне засідання у «Теплому домі», я туди поїду обов’язково, також Алла Вікторівна, Світлана Омелянівна, приїде керівництво Служби у справах дітей з області, і ми проведемо таку нараду щодо наступних кроків, як повинно все відбуватись, до якого часу там перебуватимуть діти, як буде відбуватися процес ліквідації, можливо, до того часу якесь рішення прийме обласна адміністрація… Так чи інакше, в середу ми проведемо там засідання-нараду, і за її підсумками надамо інформацію депутатам  та жителям. Зробимо це максимально публічно, прозоро і зрозуміло, виключно в інтересах наших дітей».