Міський голова Іван Дирів прокоментував ситуацію з вартістю газу для бюджетних установ

Надзвичайна ситуація – так назвали проблему постачання газу в бюджетні установи на засіданні комісії ТЕБ та НС. Міський голова Іван Дирів прокоментував ситуацію з вартістю газу, що склалась на сьогодні не тільки в громаді, а в Україні загалом.

«Вартість газу турбує всіх споживачів, зокрема, в бюджетній сфері. Зараз Російська федерація, як основний постачальник, агресивно «тисне» і на Європу, а найперше, на Україну, стосовно ціни на газ. Зараз росіяни пропонують купувати газ за ціною 52 (!) грн. за куб. м. Відповідно, для бюджетних наших закладів – садочків, шкіл та інших установ ціна газу була закладена на рівні 12-13 грн., і зараз купувати газ по «космічних» цінах громада не має можливості. В такому випадку коштів може вистачити всього на тиждень-два», – пояснює міський голова Іван Дирів.

Очільник громади також зазначив, що з цього приводу у Долинській громаді відбулось позачергове засідання комісії ТЕБ та НС, де прийняли рішення про визнання цієї ситуації надзвичайною: «В інших громадах також відбулися постійні засідання комісій, за наслідками яких протоколи відправлені в обласну державну адміністрацію. А вже там провели засідання регіональної комісії, за результатами якого вже є розуміння, що можна робити далі в цьому напрямку. Відповідно, міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов провів селекторну нараду. Підсумок – на підставі Меморандуму, який укладений на рівні держави і НАК «Нафтогазу», газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» зобов’язується поставляти газ для бюджетних установ за пільговою ціною – 16, 80 коп. за м.куб. Це вже більш-менш є прийнятно, правда, є питання щодо механізму доставки».

Міський голова Іван Дирів також зазначив, що регіональна комісія з надзвичайних ситуацій звернулася в ДСНС України, згодом там має бути прийняте відповідне рішення. Після того бюджетні установи громади отримають можливість укладати прямі договори за цією пільговою ціною.

«Наразі ми сподіваємося, це буде в найближчі дні, що дасть гарантовано розпочати опалювальний сезон. Насамперед, хочемо розуміти, що нам вистачить ресурсів і коштів для нормального його проведення від початку і завершення», – підсумував очільник громади Іван Дирів.