Малий та середній бізнес – важлива бюджетоутворююча галузь громад

19 листопада 2021 року за координації  Івано-Франківського РВ відділення Асоціації Міст України в смт. Перегінське відбулась чергова зустріч робочої групи з розробки  Концептуального проєкту  підтримки Центрів підприємництва у громадах.

Метою  спільної ініціативи територіальних громад є напрацювання дієвих інструментів для підтримки бізнесу на місцях. Згідно з концепцією проєкту, у кожній з трьох громад-партнерів (Долинська, Калуська, Рожнятівська) на базі ЦНАПу  запрацює Центр підтримки підприємництва,  який надаватиме інформаційну та консультативну підтримку діючого та майбутнього бізнесу з акцентом на наявних можливостях: доступні програми підтримки малих та середніх підприємств та порядок участі в них, збільшення їхньої конкурентоспроможності, доступ до міжнародних ринків, промоціювання місцевого бізнесу тощо. А в інших 7-ми громадах працюватимуть консультанти на місцях, які допомагатимуть при реєстрації бізнесу, напрацьовуватимуть бізнес плани, надаватимуть допомогу в сфері юридичного та бухгалтерського супроводу.

Наразі ведеться робота  над формуванням ресурсної бази, триває інвестиційна промоція та інформаційна підтримка, в перспективі – проведення навчально-просвітницьких заходів, в т.ч. галузевих форумів, бізнес-екскурсій тощо.

Старт цьому дасть підписання наприкінці  січня 2022 року Договору про співробітництво між громадами-партнерами, над яким наразі активно працюють, вносять пропозиції, прописують обов’язки в процесі реалізації проєкту та інше. Відтак, Договір зареєструють в Міністерстві розвитку громад та територій України, а проєкт щодо створення центрів підтримки підприємництва  буде подано на участь у конкурсі із секторальної підтримки ЄС.

Заходи  відбуваються в рамках впровадження проєкту з налагодження міжмуніципального співробітництва між бойківськими територіальними громадами і здійснюється за підтримки Асоціації міст України, Програми «U-LEAD з Європою». Учасниками проєкту є 10 громад Східної Бойківщини: Долинська, Калуська, Болехівська міські громади, Вигодська, Рожнятівська, Перегінська, Брошнів-Осадська селищні громади та Витвицька, Дубівська, Спаська сільські територіальні громади.