Куди подіти новорічну ялинку після свят?

Хоча цикл  новорічно-різдвяних святкувань  ще триває, уже зараз  багато мешканців громади думають над тим, куди подінуть хвою.

КП «Комунгосп» Долинської міської ради  пропонує громадянам  «позбутися»  своєї новорічної красуні з користю.  

Директор  підприємства Володимир Бойків повідомляє, що ялинки та сосни можна привозити на територію підприємства. Тут гілки та деревця подрібнюють за допомогою спеціальної дробарки.  Далі тирсу транспортують до сховища і використовують в господарчих цілях.  Наприклад,  спалюють у дров’яному котлі,  опалюючи приміщення.

Привезти ялинки та сосни можуть усі бажаючі. Щоб дізнатися більше та обрати зручний для Вас час, можна попередньо зателефонувати за номерами телефону: 2-87-46 або 2-87-45.

Якщо ж немає можливості привезти деревце –  можна його залишити на сміттєвому майданчику, поруч з контейнером для твердих побутових відходів. Звідти їх уже  заберуть працівники служби з благоустрою, що здійснюють вивезення сміття.

Багато людей  забувають, що загальнобудинкові контейнери призначені лише для твердих побутових відходів, а ялинки і сосни не відносяться до побутових відходів, це вже інша категорія. Буває, мешканці пробують все ж «втиснути» дерево у бак з відходами. Не варто цього робити, адже потім працівникам КП «Комунгосп» доводиться витягувати ялинку чи сосну з гори сміття.

Окрім того, розглянемо ще декілька варіантів, як можна утилізувати живу ялинку з користю для екології:

  • ялинки можуть використовуватися як паливо для котельні, що працює на деревних відходах. В нашому місті розташовані такі котельні, тож можна доставити ялинку туди.
  • зоопарки, ферми і розплідники для тварин також приймають хвойні дерева. Вони є не тільки натуральним кормом. Диким хижакам стовбури дерев слугують для точіння кігтів. А іншим тваринам – можливістю почухати спинку або просто іграшками.
  • у заміському будинку, на дачі взимку ялинковими гілками можна топити піч і навіть змайструвати декоративні елементи для двору. А от на городі та в саду подрібненою до стану трісок хвоєю можна посипати землю біля дерев і квітів. Це допоможе захистити їх від бур’янів і запобігти ерозії ґрунту.
  • в народній медицині вважається, що за допомогою матраца, набитого ялиновими голками, можна позбутися від болю в суглобах. Його можна виготовити самостійно, зібравши голки з новорічного деревця.

На сьогоднішній день у нашій громаді розвиваються соціальні ініціативи, змінюються підходи, активні громадяни більше  дбають  про навколишнє середовище, тварин та екологію.

 Давайте разом вчитися правильно використовувати ресурс, дбати  про екологію. Робімо правильні вчинки та навчаймо цьому інших!