Хто відповідає за зимове утримання доріг

13-14 січня ускладнились погодні умови: мокрий сніг, посилення вітру, на дорогах ожеледиця. Не обійшла негода і Долинську ТГ. Напередодні ми уже писали, що прибирати сніг та чистити автошляхи тут почали ще о 4-й годині ранку, інтенсивно працювали у вечірню пору. При цьому, для роботи задіяли 7 одиниць техніки, – розповідає начальник КП «Комунгосп» Володимир Бойків.

Однак, попри чітку і злагоджену роботу комунальників  у Долині та громадах, які приєдналися до нас ще минулого року, жителі громади інших сіл Долинської ТГ висловили своє незадоволення станом справ: адже якщо по місту снігоочисна техніка працює, дороги по селах громади не очищені, тим самим, немає якісного транспортного сполучення між населеними пунктами громади. І, начебто, такі роботи має здійснювати КП «Комунгосп». Хоча насправді це не так.

У КП «Комунгосп»  з розумінням ставляться до проблеми, але очищати дороги між населеними пунктами підприємство просто не має права. Ці автошляхи  – не на балансі міської ради, а отже, їх прибирання розцінюється як нецільове використання бюджетних коштів.

А тому з питань засніжених доріг, які сполучають населені пункти ТГ, громадяни мають звертатися до ТзОВ «БМБУД», з яким (з грудня 2020 року по 30 квітня 2021  року) Державне підприємство «Дороги Прикарпаття» (на їхньому балансі зараз перебувають дороги) заключено договір щодо зимового утримання автомобільних доріг (враховує комплекс робіт, що проводяться дорожньо-експлуатаційними організаціями для забезпечення безперебійного та безпечного руху на автомобільних дорогах у зимовий період, які включають очистку доріг від снігу, захист доріг від снігових заметів і боротьбу із зимовою слизькістю).

Таким чином, згідно договору, ТзОВ «БМБУД» має здійснювати обслуговування таких маршрутів: Долина-В.Тур’я (протяжністю 17,1 км),   Яворів – Якубів(8,2 км),(А/д Стрий-Чернівці)-Надіїв(3,7 км), Велика Тур’я – границя Львівської області (в сторону Малих Дідушичів) (3 км), Велика Тур’я- границя Львівської обл. (в сторону с. Зарічного) (3, 8 км), Слобода Долинська – Тростянець (3,9 км), Рахиня – Надіїв (6 км), Якубів – Тростянець (4 км), Солуків – Діброва (1, 9 км), (А/д Долина – Лецівка) – Лоп’янка (6, 2 км), Гузіїв- Підбереж  (1, 7 км).

Наразі є сподівання, що фірма-підрядник буде вчасно і якісно обслуговувати дані дороги. Принаймні, так запевнили представники підрядника ТзОВ «БМБУД» заступника міського голови Андрія Курташа, який напередодні поспілкувався та з’ясував деякі робочі моменти, які вкрай важливі для Долинської громади.

Стосовно вул. Обліски (частина автомобільного шляху регіонального значення  Р-21 (Долина – Хуст) та вул. Б.Хмельницького (частина автомобільного шляху національного значення Н-10 (Стрий- Мамалига), що у нашому місті, то ці дороги обслуговує підрядна фірма ПБС. Зараз вони перебувають на балансі Служби автомобільних доріг).

Усі інші вулиці міста обслуговує КП «Комунгосп».

Попереду ще місяць зими. Не виключено, ще будуть снігопади. Тож, Долинська міська рада спільно з КП «Комунгосп» просить жителів Долинської ТГ із розумінням ставитися до затримки із прогортанням снігу. Також – без нагальної потреби не користуватися власними авто. Адже  інтенсивність руху транспорту і його паркування ускладнюють очищення доріг. Звертається міська рада і до підприємців – з проханням по можливості очищати дороги і паркувальні кишені біля своїх закладів.