Хор „Соловейки” –  з новою перемогою!

Долинська дитяча школа естетичного виховання імені Мирослава Антоновича  поправу пишається своїми досягненнями професійного рівня у навчанні учнів, що найбільше проявляється під час участі наших талановитих дітей на конкурсах різних рівнів – обласних, Всеукраїнських та Міжнародних. Цьогоріч хоровому колективу старших класів „Соловейки” випала висока честь презентувати нашу школу у XII  Всеукраїнському дитячому фестивалі – конкурсі хорових колективів серед дитячих музичних шкіл та шкіл мистецтв  «Весняні голоси»,  який проводиться вже майже  впродовж тридцяти років у місті Тисмениці. «Соловейки» вже вчетверте взяли участь у творчому змаганні поряд з дитячими хорами музичних шкіл   Івано-Франківської області, Львівщини, Волині, Чернігівщини.

Метою конкурсу є пропагування хорової музики серед дітей та молоді, збереження хорових традицій українського народу, відомих у всьому світі, а також поширення хорових шедеврів української та західноєвропейської хорової класики. Програма виступів складається із двох турів, які мають певні вимоги до виконання та демонстрації рівня майстерності:

I  тур – виконання двох творів літургійної тематики, які звучать a capella (без супроводу фортепіано), та виконуються за традицією у церкві   св. Миколая, що славиться своїми акустичними можливостями і знаходиться у самому центрі м. Тисмениця;

II тур –  передбачає виконання трьох творів – обробку української народної пісні, твір західноєвропейської музики та твір українського сучасного композитора.

Високоповажне журі конкурсу очолював заслужений діяч мистецтв України, викладач Дрогобицького музичного коледжу ім.  В. Барвінського, відомий в Україні та за її межами диригент знаменитого хору „Легенда” – Ігор  Циклінський; Руслан Ляшенко – головний диригент Львівського муніципального хору „Гомін” та п. Оксана Манелюк – викладач, голова циклової комісії хорового диригування Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського.

 Долинські „Соловейки” виступили в обох турах конкурсу під щасливим номером „три”, який здобули під час жеребкування. Виступ у „Весняних голосах” для них був не вперше, адже вони вже здобули у попередніх хорових перегонах на цьому конкурсі Дипломи III, II, I ступенів відповідно у 2008, 2011, 2013 роках.

Дипломом I ступеня нагороджені були „Соловейки” і цього разу, від чого їхній радості не було меж!  А передувала цьому довга ретельна праця над репертуаром та його вдосконаленням на шляху до остаточного майстерного виконання. Компетентне журі високо оцінили спів „Соловейків”, відмітивши високий рівень вокальної підготовки, злагодженість звучання (стрій), вдалий вибір програми обох турів та належний рівень виконання.

Як і завжди на всіх конкурсах,  концертах поряд із „Соловейками” їх незмінний концертмейстер, талановита піаністка, викладач-методист, директор нашої школи, душа цього дитячого колективу Павлишин Ольга Володимирівна. До великої радості нас усіх,  Ольга Володимирівна отримала вже вдруге на цьому конкурсі Диплом  „Кращий концертмейстер”.

… Конкурс «Весняні голоси»  завершився. Прозвучали голоси наших „Соловейків” під куполами церкви св. Миколая, наче піднеслись до небес ангельським співом, прославляючи Господа виконанням літургійних творів. А в другому турі звеселили стіни історичного приміщення та архітектурної пам’ятки Народного Дому Тисмениці, якому близько 130 років, ( а ці стіни чули впродовж всього свого величного життя багато чудової хорової музики попередніх поколінь…).

Хочу скласти особисто щиру подяку кожній дитині – учаснику нашого хору, за їхню віддану працю в процесі підготовки до конкурсу, за їх велике бажання співати, опановуючи ази хорового співу, які згодом перетворюються у справжні перлини дитячого голосу, виконуючи шедеври української та світової класики.

Велике спасибі усім викладачам нашої школи за моральну підтримку колективу, сприянню в репетиціях. Особливо дякую шановним батькам наших юних хористів. І хочу нагадати вам, дорогі мої „Соловейки”, що  завжди з нетерпінням чекаю на вас у хоровому класі нашої школи імені  видатного світового диригента з  Долини  – Мирослава Антоновича!

З любов’ю:
 викладач-методист хорового класу,
 диригент дитячого хору „Соловейки”
 Оксана Соловій – Лозинська